Своя ручка та окремі кабінки для людей з ГРВІ. У Сумській ТВК розповіли, як проходитимуть вибори

Своя ручка та окремі кабінки для людей з ГРВІ. У Сумській ТВК розповіли, як проходитимуть вибори

Своя ручка та окремі кабінки для людей з ГРВІ. У Сумській ТВК розповіли, як проходитимуть вибори
Суспільне Суми

Кожен виборець має приходити голосувати на дільницю зі своєю ручкою, а для людей з ГРВІ повинні стояти окремі кабінки. Так має відбуватися голосування на дільницях 25 жовтня. У межах Сум їх буде 137.

Пускатимуть винятково людей у масках, після вимірювання температури. На кожній дільниці мають бути антисептики, розмітка для дотримання соціальної дистанції. У членів комісії – маски, щитки, рукавички. Кабінки мають обробляти. Для людей, в яких скринінг виявив підвищену температуру, або які мають ознаки ГРВІ, на дільниці повинна бути окрема кабінка.

Якщо три кабінки будуть стояти разом, то четверта - окремо. Її оброблятимуть після кожної людини, інші - кожні дві години. Рекомендовано, щоб кожен виборець приходив зі своєю ручкою”, - говорить член Сумської міської ТВК Клавдія Дудинська.

Також вона розповіла, як голосуватимуть люди, які перебувають на самоїзоляції.

“Для цього необхідно буде не пізніше 20-ї години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з довідкою медустанови про стан здоров’я, тобто про перебування на ізоляції”, - зазначає вона.

За її словами, у день голосування такі виборці повинні самостійно, не передаючи в руки члена виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу і громадянство.

“Члени комісії, які будуть виїжджати додому до цієї людини, повинні бути в масках, рукавичках, захисному щитку. Після кожного відвідування мають проводити утилізацію засобів захисту”, - пояснила Дудинська.

Читайте також: Місцеві вибори-2020. Кого ми обираємо та що треба знати про компетенції влади

Забезпечити сумські дільниці протиепідемічними засобами має міська рада. На останній сесії для цього передбачили 305 тисяч гривень.

Сумська ТВК уже надіслала перелік того, що треба, сказала керівниця справами міськвиконкому Юлія Павлик. Це майже 20 тис. масок і 5 тис. захисних екранів, близько 5 тис. рукавичок і 280 літрів засобу для дезінфекції.

За її словами, опрацьовують питання про додаткові кошти для того, щоб забезпечити не тільки працівників ТВК, а й виборців.

“У постанові сказано про індивідуальні засоби захисту, окремі ручки для кожного. Однак ми з вами розуміємо, що не кожен має змогу, або не кожен запам’ятає, що це потрібно зробити”, - говорить вона.

Тому, за її словами, частково видаватимуть ручки для заповнення бюлетенів, маски і дезінфектори для рук.

Авторка - Олена Рашевська

Що відомо

  • Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.
  • 10 кандидатів. Хто хоче бути мером Сум і що про них відомо.
  • На вибори до Сумської міської ради подалися 14 політичних партій, до обласної - 12.
  • “Подали 16 заяв до поліції”. На Сумщині зафіксували порушення передвиборчої політреклами.
  • Зареєстровані кандидати можуть починати агітацію з наступного дня після реєстрації.

На початок