Євросоюз готовий підтримати санкції проти Росії через замах на опозиційного політика Олексія Навального після того, як Організація з заборони хімічної зброї підтвердить, що його отруїли "Новачком".
Якщо результат експертизи німецької, шведської та французької лабораторій щодо отруєння Навального "Новачком", підтвердиться, то Євросоюз дасть на це чітку відповідь", - зазначив міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас, передає DW.
Він відзначив, що питання санкцій вирішуватимуть усі країни-члени об'єднання, але він переконаний, "що в такому разі санкцій не уникнути".
"Таке кричуще порушення міжнародної угоди про хімічну зброю не може залишитися без відповіді. Щодо цього в Європі є спільна думка", - зазначив Маас.
Водночас, відповідаючи на запитання чи не може Німеччина у відповідь на отруєння політика припинити будівництво "Північного потоку-2", Маас наголосив, що У будівництві газопроводу беруть участь понад 100 європейських компаній, половина з них - німецькі. Тому від такого рішення постраждають громадяни ФРН, які задіяні у проєкті.
Що відомо
- Зранку 20 серпня речниця російського опозиційного політика Олексія Навального Кіра Ярмиш заявила, що його шпиталізували до реанімації з ознаками сильного отруєння.
- 22 серпня Навального шпиталізували до берлінської клініки Charite, куди політика доправили літаком.
- Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що лабораторія фармацевтики й токсикології Збройних сил ФРН виявила в організмі російського опозиціонера Олексія Навального сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
- Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.
- Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ.
- Навальний повідомив, що у понеділок, 14 вересня, вперше почав дихати самостійно. 21 вересня Навальний поставив вимогу до російської влади повернути одяг, в якому його шпиталізували.