Уряд дозволив ТЦК працювати цілодобово

Уряд дозволив ТЦК працювати цілодобово

ТЦК
Повістка. Фото: Суспільне Черкаси

Кабмін вніс зміни до положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) і дозволив установам цілодобову роботу.

Про це у Telegram повідомив постійний представник уряду у Верховній раді України Тарас Мельничук.

Згідно зі змінами, під час проведення мобілізації та/або під час дії правового режиму воєнного стану, передбачається цілодобове надання права ТЦК та СП на:

  • розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладення адмінстягнень відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • організація з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями (ВЛК) військовозобовʼязаних і резервістів (для районних ТЦК та СП);
  • ведення персонального якісного обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, облік транспортних засобів, що підлягають передачі ЗСУ та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

8 лютого глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що не бачить в парламенті тих, хто б підтримував у законопроєкті про мобілізацію норму щодо блокування рахунків громадян, які ухиляються від служби.

На початок