Звільнення Залужного: які причини та нова команда Сирського. СУСПІЛЬНЕ | ДАЙДЖЕСТ

Звільнення Залужного: які причини та нова команда Сирського. СУСПІЛЬНЕ | ДАЙДЖЕСТ

Зеленський звільнив Валерія Залужного. Новий Головнокомандувач ЗСУ — Олександр Сирський, Генерал-полковник, колишній очільник Сухопутних військ. Зеленський запропонував Залужному залишитись у "команді країни".

Натомість Олександр Сирський має сформувати нову команду, перед якою уже стоятимуть цілі. Зеленський у зверненні назвав перші прізвища військовослужбовців, які ймовірно обіймуть посади.

"Сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача", — сказав він.

Повідомлення про відставку Залужного

Ввечері 29 січня колишній народний депутат Борислав Береза та чинний нардеп Олексій Гончаренко повідомили, що Володимир Зеленський нібито підписав указ про відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Пізніше того дня в Офісі президента це заперечили. Проте, деякі українські ЗМІ розповіли подробиці начебто зустрічі президента та головнокомандувача — Зеленський пропонував Залужному таки піти з посади, а на зустрічі нібито був також і міністр оборони Рустем Умєров.

Сам Залужний не коментував ситуацію.

Згодом про зустріч Зеленського з Залужним та дискусію навколо потенційної відставки почала писати західна преса. За даними The New York Times Зеленський не звільнив Залужного начебто через розголос та брак кандидатури на заміну. The Times припустили, що президент скасував рішення через реакцію міжнародних партнерів України. The Economist писало, що головнокомандувачу пропонували посаду секретаря РНБО, The Washington Post — що Залужний відмовився від цієї пропозиції.

31 січня CNN повідомило, що Зеленський “до кінця тижня” підпише указ про відставку Залужного. Серед кандидатів у наступники журналісти вказали керівника ГУР МО Кирила Буданова та командувача Сухопутними військами Олександра Сирського. За день видання опублікувало статтю Залужного, в якій він розповів про бачення стратегії війни цього року.

2 лютого секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що документу про відставку Залужного “на сьогодні” немає.

Чутки про нібито конфлікт між політичним та військовим керівництвом України з'являлися з осені 2023 року. В Офісі президента тоді їх заперечували, а в грудні минулого року міністр оборони Рустем Умєров заявив, що відставка Залужного не планується.

На початок