Сенат не підтримав компромісний законопроєкт про допомогу Україні й безпеку кордонів США

Сенат не підтримав компромісний законопроєкт про допомогу Україні й безпеку кордонів США

Сенат не підтримав компромісний законопроєкт про допомогу Україні й безпеку кордонів США
Фото: АР

Сенат США не проголосував за підтримку двопартійного законопроєкту щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, куди входило й нове фінансування для захисту американських кордонів.

Про це повідомляє видання The Hill.

Як зазначається, "за" прискорений подальший розгляд пакета висловилось 49 сенаторів Сполучених Штатів, коли потрібно було 60 голосів.

Тепер Сенат може винести на розгляд так званий "план Б", про який раніше говорив лідер демократів Чак Шумер, — законопроєкт, із якого виключать усі норми про кордон. Тобто далі голосуватимуть лише за виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Своєю чергою представниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу після провального голосування заявила, що члени Республіканської партії, які не підтримали законопроєкт про фінансування потреб нацбезпеки, що включає допомогу Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокенському регіону та безпеку кордону, "грають у політичні ігри".

Речниця зауважила, що над текстом угоди місяцями працювали демократи та республіканці Сенату, які врешті дійшли згоди стосовно безпекових заходів на кордоні та змін в міграційній політиці. Окрім цього, законопроєкт підтримала навіть профспілка прикордонників.

"Багато пропозицій щодо кордону, які містилися у двопартійній угоді — це речі, про які республіканці говорили роками, речі, які вони хотіли змінити. І ми чули республіканців, які казали, що ця угода — найкраще, що вони могли отримати. Тому вони грають у політичні ігри — це чиста політика, і вони повинні понести за це відповідальність", — підкреслила Жан-П'єр.

5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт на 118,28 мільярда доларів, який передбачає виділення 60,06 мільярда доларів на підтримку України, 14,1 мільярда — Ізраїлю, 20,2 — на охорону кордону.

Вже наступного дня, 6 лютого, з'явилися прогнози, в яких передбачали провальне голосування за компромісний законопроєкт, оскільки його відмовилися підтримувати республіканці.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок