Сенат США представив проєкт закону щодо допомоги Україні, Ізраїлю та безпеки кордонів на $118 млрд

Сенат США представив проєкт закону щодо допомоги Україні, Ізраїлю та безпеки кордонів на $118 млрд

Американський сенат
Сенат США. Фото: Shutterstock

Сенат США представив компромісний законопроєкт щодо охорони кордону, допомоги Україні та Ізраїлю на 118,28 мільярда доларів.

Документ опублікований на сайті американського законодавчого органу, пише СNBC.

Загалом законопроєкт передбачає виділення 118,28 мільярда доларів, з яких 60,06 млрд – на підтримку України, 14,1 млрд – Ізраїлю. Охорону кордону пропонують профінансувати на 20,2 мільярда доларів.

Документ також містить фінансування гуманітарної допомоги у Червоному морі та на Тайвані.

У межах допомоги Україні:

  • близько 14 мільярдів доларів передбачено для закупівлі нової зброї у компаній американського ВПК,
  • 15 мільярдів — на військовий вишкіл ЗСУ, а також обмін розвідданими та інші заходи підтримки,
  • 20 мільярдів — на поповнення військових складів у США.
  • близько 8 млрд — на пряму бюджетну підтримку України
  • 1,58 мільярда — на підтримку української економіки.

Зазначається, що основна відмінність у новій пропозиції полягає в тому, що понад 13 мільярдів доларів США виділено на безпеку кордонів, що було головним предметом суперечок під час багатомісячних переговорів у Сенаті.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомогиІзраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок