The Hill: Сенат може проголосувати за "план Б" — фінансування допомоги Україні без реформ безпеки кордону США

The Hill: Сенат може проголосувати за "план Б" — фінансування допомоги Україні без реформ безпеки кордону США

The Hill: Сенат може проголосувати за "план Б" — фінансування допомоги Україні без реформ безпеки кордону США
Фото: AP

Лідер Демократичної партії Сполучених Штатів Чак Шумер планує вилучити угоду про безпеку кордонів із законопроєкту щодо витрат на оборону, а також внести пакет фінансування для України, Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону до Сенату 7 лютого.

Про це повідомляє The Hill.

Як зазначається, ймовірно, що закон схвалять без реформ безпеки кордону, які були представлені 4 лютого та відхилені республіканцями.

Однак Шумер все ще має намір провести голосування стосовно переходу до пакета фінансування України та Ізраїлю, який включає безпеку кордону.

Але, як пишуть журналісти, очікується, що республіканці заблокують відповідний пакет і тоді лідер демократів перейде до "плану Б".

"Минулого тижня Шумер заявив членам партії та Білому дому, що на випадок, якщо республіканці зірвуть двопартійну угоду про кордон й додаткову угоду, він підготував план використання пропозиції про перегляд, щоби змусити республіканців проголосувати", — розповів помічник демократів у Сенаті.

The Hill пояснило, пропозиція про перегляд дозволила б Шумеру негайно вимагати другого голосування за законодавчий механізм для переміщення фінансування України, Ізраїлю та Індійсько-Тихоокеанського регіону.

5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт на 118,28 мільярда доларів, який передбачає виділення 60,06 мільярда доларів на підтримку України, 14,1 мільярда — Ізраїлю, 20,2 — на охорону кордону.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок