У Пентагоні попередили про наслідки провалу голосування за фінансування допомоги для України

У Пентагоні попередили про наслідки провалу голосування за фінансування допомоги для України

У Пентагоні попередили про наслідки провалу голосування за фінансування допомоги для України
Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх. Фото: AP

Представниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Китай стежить за тим, як США підтримують Україну в умовах війни, розв'язаної Росією.

Про це спікерка повідомила під час брифінгу.

"Якщо ми здригнемося, КНР також буде сміливо робити ще більше провокаційних дій в Індо-Тихоокеанському регіоні", — зазначила Сінгх.

За словами представниці Пентагону, якщо Вашингтон припинить підтримувати Київ, потрібно чітко усвідомлювати наслідки.

"Путін не зупиниться у своєму прагненні до влади й контролю за межами України в напрямку НАТО. Якщо він нападе на союзника по Альянсу, ми опинимося в прямому конфлікті (з РФ — Ред.), оскільки віддані захисту кожного сантиметра НАТО", — зазначила спікерка.

Сінгх додала, що США можуть діяти відповідально і заплатити зараз, аби допомогти Україні чи заплатити набагато вищу ціну пізніше, щоб протидіяти більш серйозним наслідкам.

Раніше спеціальна представниця Сполучених Штатів Пенні Пріцкер заявила, що агресивна війна Росії становить загрозу не лише для України, але й для США і Європи, а також економічної безпеки, ідей свободи й демократії.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт на 118,28 мільярда доларів, який передбачає виділення 60,06 мільярда доларів на підтримку України, 14,1 мільярда — Ізраїлю, 20,2 — на охорону кордону.

На початок