Італійські фермери 5 лютого протестують проти бюрократії та дешевого імпорту з-за меж Європейського Союзу. Одна група вирушила колоною тракторів до Риму, а інша водила корову по Мілану.
Про це пише Reuters.
Італійські фермери підтримали протести своїх колег в інших країнах Європи. Вони скаржаться, що їхню продукцію витісняє дешевший імпорт з країн за межами ЄС, наприклад, з Північної Африки. Також є незадоволення зростанням цін на пальне та впливом заходів ЄС, спрямованих на захист довкілля. Італійські фермери також наполягають на відновленні податкових пільг, запроваджених у 2017 році, які уряд скасував у законі про бюджет на 2024 рік.
У людей в руках саморобні плакати із гаслами "Немає фермера — немає їжі".
Фермери мають зібратися на околицях Риму та чекати на наступні хвилі протестів наприкінці тижня. До четверга з різних куточків Італії до столиці мають прибути 1500 тракторів.
Як ідеться в агентстві Reuters, італійські протести очолюють окремі ініціатори, а не Національна конфедерація безпосередніх виробників сільськогосподарської продукції Coldiretti, яке має тісні стосунки з урядом.
Фермери в Мілані, фінансовій столиці Італії, навіть привели корову на акцію протесту біля офісу регіонального уряду Ломбардії.
Фермерські протести в Європі
Хвиля протестів європейських фермерів прокотилися кількома країнами ЄС. Мирні мітинги відбуваються у Франції, Німеччині та Польщі.
Масові демонстрації у Франції відбуваються через невдоволення фермерів падінням доходів через інфляцію та збільшення імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, зокрема, України. Аграрії також виступають за спрощення бюрократичних процедур, пов'язаних з вимогами ЄС, та пом'якшення регулювання сільського господарства. На знак протесту фермери на тракторах перекривають автодороги, проводять маніфестації перед державними будівлями.
Причиною протестів у Німеччині стало рішення уряду ФРН скоротити деякі субсидії на дизельне пальне для фермерів і автоперевізників. Дизельне доволі широко використовують для сільськогосподарських транспортних засобів і техніки. Фермери платили за нього половину ціни. Скорочення субсидій своєю чергою було викликане значним дефіцитом бюджету. Уряд вирішив заощадити близько 60 мільярдів євро.
Страйкарі у Польщі влаштували демонстрації на сільськогосподарській техніці уздовж доріг. При цьому траси не перекривали. Демонстрації з тракторами та іншою технікою на дорогах відбулися у понад 150 місцях по всій території Польщі.
На початку лютого протести дійшли й до Нідерландів. Тамтешні фермери не згодні з європейськими кліматичними заходами.
Напередодні загальнонаціонального страйку, 23 січня, фермери заявили, що “пропуск агропродовольчої продукції з країн поза ЄС на європейський ринок без будь-яких правил є вкрай безвідповідальним з боку Європейської Комісії та становить загрозу для польських фермерів”. Ще одна основна вимога протестувальників стосується необхідності перегляду Єдиної аграрної політики.
Раніше польські фермери здійснювали блокаду ПП "Шегині-Медика". Страйк тривав з 23 листопада до 6 січня. Фермери погодились зупинити акцію після домовленостей з урядом Польщі.