На фермерських протестах у Німеччині помітили ультраправу символіку

На фермерських протестах у Німеччині помітили ультраправу символіку

протести Німеччина фермери трактори блокада
Трактори німецьких фермерів-протестувальників стоять перед Бранденбурзькими воротами, Берлін, 8 січня 2024 року. Фото: Sean Gallup/Getty Images

У Німеччині фермери продовжують масові акції протесту проти уряду через скасування для них держсубсидій на пальне. Блокування доріг спричинило затори, а на акціях помітили ультраправі символи та партії.

Про протести пишуть Deutsche Welle та Der Spiegel.

Німецька асоціація фермерів та державні сільськогосподарські організації закликали до тижневої акції протесту, яка розпочалась у понеділок, 8 січня. У вівторок, 9 січня, протести дещо послабилися. Якщо напередодні щонайменше 2000 тракторів блокували рух доріг у Берліні, Гамбурзі, Кельні та Бремені і спричинили затори, то протести наступного дня не такі масові.

Як зазначало видання The Local, загалом у протестах беруть участь близько 100 000 фермерів, які залучили десятки тисяч тракторів та іншої техніки для перекриття автомагістралей.

Через що протести

Причиною протестів стало рішення уряду Німеччини скоротити деякі субсидії на дизельне паливо для фермерів і автоперевізників. Дизельне паливо доволі широко використовують для сільськогосподарських транспортних засобів і техніки. Фермери платили за нього половину ціни.

А скорочення субсидій своєю чергою було викликане значним дефіцитом бюджету. Уряд вирішив заощадити близько 60 мільярдів євро. Скорочення перенесли на 2026 рік, DW зауважує, що таким чином Берлін уже пішов фермерам на поступки. Але вони вимагають більшого і кажуть, що скасування субсидій загрожує всьому їхньому бізнесу.

Ультраправі долучилися до мітингів

На деяких протестах з 8 січня помітили людей з ультраправими символами, трапилися сутички з поліціянтами. Такі самі інциденти були на колишніх протестах проти вакцинації та мігрантів.

Як пише Der Spiegel, на акціях неонацистська партія "Третій шлях" розповсюджувала расистські листівки. Права екстремістська партія "Вільна Саксонія" намагається використати протести в Дрездені для своєї пропаганди.

Крім того, ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" (Alternative for Germany party, AfD) медійно долучилася до фермерських протестів.

"Своєю ідеологічною енергетичною політикою, ціноутворенням на викиди CO2 та скороченням сільськогосподарського дизельного палива німецький уряд робить все можливе, щоб зруйнувати основи нашого продовольчого забезпечення та нашої економіки", — написала AfD у Facebook.

На початок