Україна і Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про безпекові гарантії — ОПУ

Україна і Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про безпекові гарантії — ОПУ

Україна і Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про безпекові гарантії
Керівник Офісу Президента зустрівся із французькою делегацією на чолі з дипломатичним радником Президента Франції, 3 лютого 2024 року. Фото: ОПУ

Україна та Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква за підсумками зустрічі з делегацією Французької Республіки.

Як повідомили в Офісі президента, у межах візиту французької делегації відбувся черговий раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій. Сторони обговорили доопрацьований проєкт відповідної угоди та узгодили позиції щодо окремих елементів документа.

“Наші переговорні команди сьогодні продемонстрували відчутний прогрес і наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди”, – сказав Жовква.

“Учасники переговорів висловили сподівання на можливість підписання угоди вже найближчим часом”, — зазначили в Офісі президента.

Повідомляється, що сторони підтвердили зацікавленість у посиленні співпраці оборонних підприємств двох країн. Крім того, співрозмовники обмінялися думками щодо імплементації Формули миру та підготовки до проведення Саміту миру найближчим часом.

17 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що наразі підготовка угоди про гарантії безпеки щодо України майже завершена.

Перед тим президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який прибув 12 січня з візитом до Києва, провели переговори і підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки.

На початок