Макрон закликав держави ЄС "на постійній основі" підтримувати Україну, навіть якщо США "послаблять свій внесок"

Макрон закликав держави ЄС "на постійній основі" підтримувати Україну, навіть якщо США "послаблять свій внесок"

Макрон закликав держави ЄС "на постійній основі" підтримувати Україну, навіть якщо США "послаблять свій внесок"
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: AP

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що НАТО "відіграє значну роль" у підтримці України "і, природно, Сполучені Штати є частиною процесу".

Про це політик повідомив під час пресконференції зі шведським прем'єр-міністром Ульфом Крістерссоном 30 січня.

"Але Франція та ЄС підтримують Україну, більш-менш у тій же мірі, що і США. І ми повинні докладати зусиль для того, щоб підтримувати Україну на постійній основі", — зазначив Макрон.

За словами французького президента, питання підтримки України у боротьбі з агресією РФ буде розглядатися на саміті лідерів Євросоюзу 1 лютого.

"Ми, європейці, повинні продовжувати підтримувати український народ, економічно, військово, матеріально, а також військовим вишколом, тому що ми повинні стояти пліч-о-пліч з Україною, щоб перемогти Росію", — підкреслив політик.

Макрон також наголосив: І ми дуже раді та щасливі, що США з нами, але якщо вони зменшать свою підтримку або послаблять свій внесок, це не повинно призвести до негативних наслідків на місцях".

Окрім цього, президент Франції висловив впевненість у тому, що "найближчі місяці будуть вирішальними й важливими".

"Ми повинні переконатися, що це наша відповідальність, це насамперед наша проблема. Україна є частиною Європи. Це частина нашої Європи, і ми також повинні залишатися надійними, коли мовиться про нашу політику безпеки", — додав політик.

Раніше спеціальна представниця Сполучених Штатів Пенні Пріцкер заявила, що агресивна війна Росії становить загрозу не лише для України, але й для США і Європи, а також економічної безпеки, ідей свободи й демократії.

Що відомо про допомогу від Франції

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню поінформував про постачання Україні по 50 авіабомб AASM на місяць, починаючи з січня.

25 січня стало відомо, що Франція передала Україні 2 установки РСЗВ M270.

Заступник глави МО Іван Гаврилюк 28 січня розповів, що Франція зможе надавати Україні 3 тисячі боєприпасів калібру 155 міліметрів щомісяця.

На початок