На Дніпропетровщині за тиждень четверо людей померли від COVID-19. Яка захворюваність на грип та ГРВІ в регіоні

На Дніпропетровщині за тиждень четверо людей померли від COVID-19. Яка захворюваність на грип та ГРВІ в регіоні

На Дніпропетровщині за тиждень 19 по 25 січня четверо людей померли від COVID-19. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення організації епідеміологічного нагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Олена Кузьменко.

За її даними, за тиждень в області рівень захворюваності на коронавірус та ГРВІ зріс на 9%. За тиждень в області зареєстрували 9570 випадків ГРВІ. У загальній структурі випадків ГРВІ на COVID-19 припадає понад 6%.

Зокрема, цього тижня COVID-19 зафіксували у понад чотирьохсот людей.

Також за цей час горсті респіраторні інфекції (ГРВІ) виявили у близько 9,5 тисяч людей. Цей показник майже на 50% нижчий від епідемічного порогу, каже Олена Кузьменко.

"Найбільша кількість захворілих — це Дніпро, Кривий ріг, Павлоград, Кам’янське. Найбільше поширення відбувається серед дітей від 5 до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем у нас зросла кількість осіб, які були госпіталізовані. Таких осіб у нас 408, з них 199 це діти до 17 років", — говорить фахівчиня.

Чим вирізняється грип типу А

Вже другий тиждень поспіль на території Дніпропетровщини фіксують циркуляцію вірусів грипу типу А.

"Грип викликає такі ускладнення як пневмонія, ураження серцево-судинної системи, кровоносної системи і небезпечний саме ускладненнями. Перші ознаки — це насамперед дуже висока температура, яка важко піддається зниженню, загальна слабкість, інтоксикація, може бути першіння в горлі, кашель", — зазначає Олена Кузьменко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок