Дві п'ятих рослин у світі знаходяться під загрозою зникнення — науковці

Дві п'ятих рослин у світі знаходяться під загрозою зникнення — науковці

Дві п'ятих рослин у світі знаходяться під загрозою зникнення — науковці Ілюстративне фото: pixabay

Учені з Королівського ботанічного саду Великої Британії "Кью" попереджають, що дві п'ятих рослин у світі знаходяться під загрозою зникнення.

Як пише BBC, понад 200 дослідників з 42 країн оцінили стан рослин і грибів у світі. За оцінками вчених, ризик зникнення може бути набагато вище, ніж передбачалося раніше: 140 тисяч або 39,4% судиннихСудинні рослини мають спеціалізовані тканини для проведення води. До них належать папороті, хвощі, псилофіти, плауноподібні та насінні рослини. рослин перебувають під загрозою зникнення в порівнянні з 21% в 2016 році.

Дослідники заявили, що вищий відсоток частково пов'язаний з більш складними і точними природоохоронними оцінками. У доповіді науковців ідеться, що вони поспішають назвати і описати нові види, перш ніж вони зникнуть. Учені зазначили, що картина ризику є "дуже тривожною" і терміново необхідно діяти.

Науковці нагадали, що рослини мають величезний потенціал в якості ліків, палива і продуктів харчування. Також можливості рослин і грибів не використовуються для вирішення глобальних проблем, таких як продовольча безпека і зміна клімату. Так, понад 7 тисяч їстівних рослин володіють потенціалом для майбутніх врожаїв, але лише деякі використовуються для харчування зростаючого населення світу.

Крім того, існує близько 2,5 тисяч рослин, які можуть забезпечити енергією мільйони людей у ​​всьому світі, в той час як тільки шість культур — кукурудза, цукровий очерет, соя, пальмова олія, ріпак і пшениця — виробляють переважну більшість біопалива. Також від загрозою зникнення знаходяться 723 рослини, які використовуються у медицині.

Учені закликали до прискореного відстеження оцінок ризиків з використанням шуточного інтелекту і до збільшення фінансування для збереження рослин.

Що відомо

  • За 2019 рік І 1 942 рослини і 1886 грибів були названі новими для науки, включаючи види, які можуть бути цінними в якості продуктів харчування, напоїв, ліків або волокон.
  • Науковці з австралійського Кертінського університету з'ясували, що приблизно чверть видів хижих рослин в усьому світі можуть опинитися під загрозою зникнення через зміни клімату, незаконне браконьєрство, розчищення земель для сільського господарства і видобуток корисних копалин.
  • Кілька мільйонів найбагатших людей планети спричиняють удвічі більше викидів вуглецю в атмосферу, ніж решта населення планети.
  • Глобальна кліматична криза та збройні конфлікти можуть спричинити масову міграцію, у результаті якої до 2050 році переселенцями можуть стати 1,2 мільярда людей.
  • У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди