Через кліматичні зміни більше мільярда людей можуть стати переселенцями до 2050 року

Через кліматичні зміни більше мільярда людей можуть стати переселенцями до 2050 року

Через кліматичні зміни більше мільярда людей можуть стати переселенцями до 2050 року УНІАН

Глобальна кліматична криза та збройні конфлікти можуть спричинити масову міграцію, у результаті якої до 2050 році переселенцями можуть стати 1,2 мільярда людей.

Про це йдеться у звіті "Реєстр екологічних загроз", який підготував Сіднейський інститут економіки та миру.

"Екологічні загрози та зміна клімату становлять серйозні виклики світовому розвитку та миру". Найменш стійкі країни світу, стикаючись з екологічними збоями, частіше зазнають громадянських заворушень, політичної нестабільності, соціальної роздробленості й економічного колапсу", — зазначено у звіті.

Зокрема, відзначається, що наслідків кліматичної кризи не зможе уникнути жодна країна, однак найбільше постраждають найбідніші та найуразливіші верстви населення у світі.

Автори звіту спиралися на дані міжнародних організацій, таких як Організація об'єднаних націй, Центр моніторингу внутрішнього переміщення, Продовольча та сільськогосподарська організація і попередні дослідження Інституту економіки та миру (ІЕР — Institute for Economics and Peace) щодо рівня стійкості країн. На основі цих даних ІЕР розрахував загрози зростання населення, нестачі води, вірогідність продовольчої кризи в різних країнах, посухи, повені, циклонів та підвищення температури та рівня моря.

Аналіз виявив 31 країну з низьким рівнем стійкості, в яких проживає понад 31 мільйон людей. Ці країни не готові протистояти впливу екологічних змін у найближчі десятиліття. 141 країні зі списку загрожує щонайменше одна екологічна загроза, а 19 — чотири та більше. Відповідно до звіту, Україна може стикнутися мінімум з двома загрозами. Зокрема, через підвищення рівня моря постає перед загрозою українська берегова зона Чорного моря. Найбільше екологічні проблеми загрожують Афганістану, Мозамбіку та Намібії. Жодних загроз не стоїть перед 16 країнами, серед яких Болгарія, Коста Ріка, Ель Сальвадор, Швеція, Швейцарія, Чорногорія та Нова Зеландія.

Через кліматичні зміни більше мільярда людей можуть стати переселенцями до 2050 року

Через кліматичні зміни більше мільярда людей можуть стати переселенцями до 2050 року

Окрім того, дослідники визначили, що може збільшуватися кількість конфліктів, спричинених нестачею води. Так, у звіті зазначено, що за період з 2000 по 2018 рік в Україні таких конфліктів було трохи менше 20. Через це Україна опинилася у списку держав з найбільшою кількістю інцидентів через воду. На першому місці в рейтингу — Ємен, де таких конфліктів зафіксовано 134 за 18 років.

Через кліматичні зміни більше мільярда людей можуть стати переселенцями до 2050 року

Що відомо

  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж у доіндустріальні часи.
  • Через запровадження карантинних обмежень урядами країн у світі спостерігається різке падіння рівня парникових газів і забруднення повітря, однак британські вчені з Університету Лідса кажуть, що у перспективі це матиме незначний вплив на планету.
  • Кліматологи з США та Японії зазначили, що площа льоду у Беринговому морі скоротилася до мінімуму за понад п'ять тисяч років. Через це в найближчому майбутньому вода на його поверхні може перестати покриватися кригою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди