Більше пів тисячі видів ссавців можуть зникнути у цьому столітті

Більше пів тисячі видів ссавців можуть зникнути у цьому столітті

Більше пів тисячі видів ссавців можуть зникнути у цьому столітті
. AP

У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців. Нове дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, стверджує, що люди майже повністю відповідальні за зникнення ссавців в останні десятиліття.

"Не дивлячись на цей "тривожний" сценарій, ми могли б врятувати сотні, якщо не тисячі видів за допомогою більш цілеспрямованих і ефективних стратегій збереження видів", – цитує BBC вченого з Гетеборзького університету Тобіаса Андерманна. Вчені пропонують підвищувати колективну обізнаність про вимирання видів.

Повідомляється, що комп'ютерне моделювання пророкує значне збільшення темпів зникнення видів до 2100 року, виходячи з поточного статусу загрози для тварин.

Згідно з цими моделями, вимирання, що відбулися в минулі століття, є лише верхівкою айсберга в порівнянні з темпами вимирання у наступні десятиліття.

Як повідомляє BBC, у минулому році міжурядова група вчених заявила, що один мільйон видів тварин і рослин знаходяться під загрозою зникнення. Вчені попередили, що ми вступаємо у шосте масове вимирання, і все, що ми робимо зараз, швидше за все, визначить майбутнє людства.

Що відомо

  • За висновками вчених, близько чотирьох мільйонів років тому кліматичні зміни спричинили вимирання мастодонтів. Наразі ситуація може повторитися, оскільки через підвищення температури звірі почали мігрувати на нові території, через що й опинились у зоні ризику.

На початок