Чверть хижих рослин можуть опинитися під загрозою зникнення — дослідження

Чверть хижих рослин можуть опинитися під загрозою зникнення — дослідження

Чверть хижих рослин можуть опинитися під загрозою зникнення — дослідження Adam Cross

Науковці з австралійського Кертінського університету з'ясували, що приблизно чверть видів хижих рослинРослини, які отримують частину або більшу частину своїх поживних речовин за допомогою спеціальних пристосувань, які дозволяють їм залучати, ловити і вбивати свою здобич — переважно мух та інших дрібних комах, але іноді навіть птахів і дрібних ссавців. Добре відомі види м'ясоїдних рослин включають пастки для мух Венери і рослини-глечики. в усьому світі можуть опинитися під загрозою зникнення через зміни клімату, незаконне браконьєрство, розчищення земель для сільського господарства і видобуток корисних копалин.

Як пише британський науковий журнал Phys, у ході дослідження кожен з понад 850 відомих видів хижих рослин був оцінений на предмет схильності загрозам, таким як житлове і комерційне будівництво; сільське господарство та аквакультура; виробництво енергії та видобуток корисних копалин; розвиток транспорту (наприклад, розчищення земель під дороги або поїзда); експлуатація людини (наприклад, незаконний збір); забруднення; геологічні події; зміна клімату; сувора погода.

Дослідник у галузі екології доктор Адам Крос зі Школи молекулярних наук і наук про життя при університеті заявив, що втрата м'ясоїдних рослин буде не лише руйнівною, але й потенційно може мати згубні наслідки для екосистем. За його словами, дослідження продемонструвало, що близько 25% хижих рослин у світі знаходяться під зростаючою загрозою зникнення. Австралія нині займає шосте місце в світі із кількості рослин, які перебувають під найбільшою загрозою. Її випереджають Бразилія, Індонезія, Філліппіни, Куба і Таїланд.

Читайте також: "Тренд на еко. Як люди намагаються подружити природу та місто"

"Хижі рослини — це знакова група рослин, і вони часто беруть участь в складних біологічних відносинах з тваринами, іноді надаючи їм середовище проживання або навіть покладаючись на тварин, які перетравлюють здобич, яку вони для них ловлять", — сказав Кросс.

Зазначається, що хижі рослини зазвичай зустрічаються в надзвичайно чутливих середовищах існування й часто розміщуються в районах, які знаходяться в прямому конфлікті з діяльністю людини.

"У глобальному масштабі найбільші загрози для м'ясоїдних рослин є результатом сільськогосподарських практик і модифікацій природних систем, а також змін навколишнього середовища континентального масштабу, викликаних зміною клімату", — сказав керівник дослідження.

Читайте також: Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату

Кросс додав, що у західній Австралії, де мешкає більше хижих видів рослин, ніж в будь-якому іншому місці на Землі, найбільшою загрозою залишається глобальне потепління й розчищення місця існування для задоволення потреб людини, що призводить до гідрологічних змін.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди