Астронавти голосуватимуть на виборах США з космосу. Як це відбувається

Астронавти голосуватимуть на виборах США з космосу. Як це відбувається

Астронавти голосуватимуть на виборах США з космосу. Як це відбувається
NASA

Космонавти, які живуть і працюють на борту Міжнародної космічної станції, будуть голосувати на виборах президента США з космосу. У NASA наголосили, що після старту місій на Місяць та Марс, учасники місій зможуть голосувати з будь-якої точки Сонячної системи.

Як повідомили у Національному космічному агентстві США, астронавти повинні будуть заповнити відповідну форму для голосування, яку, зокрема, заповнюють і військові, які проходять службу за межами США. Члени екіпажу мають заповнити її перед запуском.

Як відбувається голосування

Все починається з тестового голосування. Щойно заявка космонавтів затверджується, голова округу, який керує виборами в рідному штаті, надсилає випробувальний бюлетень групі в космічний центр Джонсона NASA в Х'юстоні, штат Техас. Потім астронавти за допомогою навчального комп’ютера космічної станції надсилають відповідний запит для перевірки системи.

Після успішного тестування захищений електронний бюлетень, космонавти отримують електронне повідомлення з грамотами членів екіпажу і ці повноваження дозволяють члену екіпажу отримати доступ до безпечного голосування.

В агентстві наголосили, що оскільки процес голосування в космосі доволі швидкий, космонавт повинен подати бюлетень до 19:00 за місцевим часом у день виборів, якщо голосує як житель Техасу.

Читайте також: "Може ти заткнешся, чоловіче?": як пройшли перші дебати Трампа та Байдена"

Чи проголосують астронавти на цих виборах

Член екіпажу експедиції 63/64 Кейт Рубінс призначена на шестимісячну місію, яка стартує 14 жовтня. Вона, як і інші члени екіпажу, голосуватиме з космосу. Це буде не вперше - Рубінс також віддала свій голос від Міжнародної космічної станції під час виборів 2016 року.

31 жовтня планується перевезення на космічну станцію SpaceX Crew Dragon трьох додаткових членів екіпажу США в рамках місії Crew-1 Майка Хопкінса, Віктора Гловера та Шеннон Уокер. Вони потраплять на космічну станцію вчасно, надіслати свої бюлетені.

Голосувати в космосі стало можливим з 1997 року, коли був прийнятий законопроєкт, що дозволяє законно дозволити голосувати з космосу в Техасі. Відтоді кілька астронавтів NASA виконували цей громадянський обов'язок з орбіти. Оскільки NASA працює над відправленням астронавтів на Місяць у 2024 році та, зрештою, на Марс, відомство планує і надалі забезпечувати можливість космонавтів, які хочуть голосувати в космосі, незалежно від того, де вони в Сонячній системі можуть знаходитися.

Що відомо

  • Чергові вибори в США пройдуть 3 листопада. На них будуть обирати президента і віце-президента, всіх 435 членів Палати представників і третину Сенату Конгресу США, губернаторів 13 штатів і територій. Джо Байден став єдиним кандидатом від демократичної партії, тоді як Трамп балотується від республіканців..
  • Раніше Трамп заявляв, що хоче перенести дату президентських виборів, однак керівник апарату Білого Дому Майк Медоус заявив, що вибори не будуть переноситися і відбудуться "за графіком".
  • Трамп закликав Байдена пройти тест на наркотики перед їх першими дебатами. У випадку, якщо Байден погодиться, Трамп теж проходитиме тест.
  • Також чинний президент США Дональд Трамп ухилився від питання стосовно гарантії мирної передачі влади своєму опоненту Джо Байдену в разі програшу на виборах.
На початок