На Полтавщині у собаки, який покусав людей та тварин, підтвердили сказ

На Полтавщині у собаки, який покусав людей та тварин, підтвердили сказ

Сказ підтвердили в агресивного собаки у Гадячі на Полтавщині
Зображення ілюстративне. Фото: Pexels

Випадок сказу виявили у Гадяцькій громаді на Полтавщині. Через це 22 січня запровадили карантинні заходи.

Випадок сказу у Гадячі

У Гадячі сказ діагностували у собаки. До цього, 20 січня, він був агресивним та покусав чотирьох людей і двох домашніх тварин. Про це повідомили на офіційному сайті Гадяцької міської ради.

Самого собаку знешкодили, а місце загибелі продезінфікували, йдеться у повідомленні. Власника тварини не розшукали. Нині знайшли людей, які контактували із твариною. Потерпілим надають лікування.

Засідання місцевої протиепізоотичної комісії щодо випадку влаштували 22 січня 2024-го року. Територію міста Гадяч визначили неблагополучним пунктом щодо сказу, а до загрозливої зони внесли чотири села: Біленченківка, Хитці, Вельбівка та Червоний Кут. У цих населених пунктах будуть проводити позапланову вакцинацію від сказу усіх сприятливих тварин.

Профілактика сказу у Гадяцькій громаді

За даними Гадяцької міської ради, основні причини виникнення сказу ― це порушення правил утримання тварин, а також поширення лисиці червоної, яка переносить хворобу. 2023-го року профілактичні щеплення від сказу на території обслуговування Гадяцької дільниці ветмедицини отримали понад 2,5 тисячі голів великої рогатої худоби, більше 7 тисяч собак та 5 тисяч котів. Також на відкритій місцевості розклали майже 33,5 тисячі доз пероральної вакцини.

Що таке сказ

Сказ ― це небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Ця хвороба невиліковна, тому найкраща профілактика ― це щорічна профілактична вакцинація для тварин.

Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, то їй зроблять щеплення від сказу, інфікування не відбудеться.

За його словами, серед симптомів сказу у тварини ― страх води, світла, пінисте і сильне слиновиділення тощо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок