На Полтавщині підтвердили випадок сказу у кота: карантин оголосили у 20 селах

На Полтавщині підтвердили випадок сказу у кота: карантин оголосили у 20 селах

На Полтавщині підтвердили випадок сказу у кота: карантин оголосили у 20 селах
Фото: Суспільне Полтава

У Хорольській громаді на Полтавщині у тварини підтвердили сказ. Про це Суспільному 2 грудня повідомила прессекретарка управління Держпродспоживслужби Полтавщини Марина Проскурняк.

Де виявили сказ на Полтавщині

Кіт із симптомами сказу загинув в листопаді у селі Вишняки Лубенського району. 1 грудня у нього підтвердили сказ за допомогою лабораторного аналізу.

Окрім села Вишняки, карантин запровадили також у сусідніх населених пунктах:

  • Бутівці, Вербине, Глибока Долина, Єньки, Ковалі, Ковалівка, Котуржиха, Кулики, Костюки, Новоаврамівка, Новоіванівка, Павленки, Петракеївка, Пристань, Радьки, Садове, Староаврамівка, Трубайці, Штомпелівка та місто Хорол Хорольської міської територіальної громади Лубенського району.

У цих селах Лубенського району ветлікарі влаштують безплатні щеплення для тварин, каже Марина Проскурняк. Це — єдиний спосіб захиститися від сказу.

Чим небезпечний сказ

Сказ – це вірусне захворювання тварин та людей. Після прояву перших симптомів, його неможливо вилікувати. Сказ призводить до загибелі, бо викликає розлади центральної нервової системи. Заразитися можна через контакт слини хворого зі слизовою здорових людей чи тварин, а також через укуси, подряпини, інші ушкодження.

Симптоми сказу – це:

  • підвищення температури, біль чи поколювання у місці пошкодження;
  • страх води, світла;
  • пінисте і сильне слиновиділення тощо.

Як раніше розповідав Суспільному провідний лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло, якщо людина після укусу тварини вчасно звернеться по медичну допомогу, їй зроблять щеплення від сказу, то інфікування не відбудеться.

Найкраща профілактика – це щорічна профілактична вакцинація для тварин.

Яка ситуація зі сказом на Полтавщині

Від початку 2023-го року сказ у регіоні виявили шість разів. Хворобу підтвердили у березні у лисиці у місті Полтава, а також – у лисиці, яка вкусила чоловіка у селі Бережнівка Білицької громади, згодом – у собаки у селі Трояни також у Білицькій громаді. Крім того, у липні сказ виявили у Горішньоплавнівській громаді. У жовтні заховрювання підтвердили у теляти у селі Лиман Перший Решетилівської громади.

Як повідомляла раніше Суспільному заступниця начальника відділу Держпродспоживслужби у Полтавській області Ірина Натягла, 2022-го у регіоні було п’ять випадків сказу тварин, а 2021-го – 20 випадків.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок