На рахунку Івано-Франківської міської ТВК немає коштів

На рахунку Івано-Франківської міської ТВК немає коштів

На рахунку Івано-Франківської міської ТВК немає коштів
Суспільне карпати

ТВК затвердила п’ять кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська. Балотуватимуться на цю посаду Олександр Богачов, Руслан Марцінків, Наталія Сербин, Василь Стефанишин та Петро Шкутяк. Також виборча комісія затвердила кандидатів у депутати міської ради від дев’яти партій.

Сьогодні територіальна виборча комісія працює над документами, які для реєстрації подали кандидати в депутати Івано-Франківської міської ради. Члени ТВК повинні передивитися, чи є всі необхідні документи та чи відповідають вони вимогам виборчого законодавства.

Наразі виборча комісія затвердила дев’ять партій, документи ще чотирьох розглядають, розповідає секретарка міської ТВК Тетяна Кучернюк-Сеньків.

Вона показує, як може виглядати бюлетень: "В попередні вибори чітко говорилося, що людина в бюлетені має робити одну позначку. Цей бюлетень має нововведення, тому що тут людина буде робити три позначки. Перша – за політичну силу. Друга – виборець має прописати два числа - нуль і, наприклад, три. Тобто, номер того кандидата, представника політичної сили, до якого вона прихильна".

Тетяна Кучернюк-Сеньків розповідає, що зразок бюлетеня комісія повинна затвердити сьомого жовтня. Тоді почнуть шукати друкарню, яка їх виготовлятиме. За її словами, для цього передбачено обмежений бюджет.

І загалом, найбільшою проблемою ТВК вона називає фінансування. Зараз через відсутність грошей на рахунку комісії не можуть виготовити печатку та вивіски для дільничних комісій.

"На рахунку територіальної комісії немає жодної копійки. А це є кошти бюджетні, і більшість закупівель не проводяться відкритим платежем, а через систему ProZorro. І ми зараз маємо час цей процес запустити. Однак не можемо, тому що на рахунку немає коштів", - пояснює Тетяна Кучернюк-Сеньків.

Немає грошей і для виплати зарплат працівникам ТВК. Хоча члени комісії працюють два місяці, ніхто досі зарплату не отримав. І за серпень її не нараховуватимуть, каже голова Івано-Франківської міської ТВК ТВК Андрій Петрик.

Він розповідає: "Першим днем нарахування заробітної плати в нас буде п'ятого вересня. Хоча ЦВК нас створила 10-го серпня, 12-го було перше засідання. І від цього часу всі працювали, оскільки ми не можемо порушувати певні строки – строки звернення із заявою. Зрозуміло, що хтось повинен був бути в цій комісії і приймати документи".

Грошей поки немає і для того, щоб закупити термометри для 125-ти дільниць, маски та дезінфектори для близько двох тисяч членів дільничних комісій.

Авторка: Діана Коржук

На початок