ЄС підтримуватиме Україну попри конфлікт на Близькому Сході — Боррель

ЄС підтримуватиме Україну попри конфлікт на Близькому Сході — Боррель

Жозеп Боррель
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Фото: Getty Images

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що зусилля ЄС з врегулювання конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС на Близькому Сході не завадять Європі продовжувати потужну допомогу для України, тож приводів непокоїтися — немає.

Про це Жозеп Боррель сказав перед початком Ради міністрів ЄС, 22 січня.

"Україна є першим пунктом порядку денного. Той факт, що ми наразі залучені до пошуку рішень на Близькому Сході, не означає, що ми не продовжуємо підтримувати Україну. Перша зустріч буде за (віртуальної – ред.) участі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Наступна зустріч у форматі Gymnich за участі міністрів оборони (країн ЄС – ред.) буде присвячена обговоренню того, як посилити нашу підтримку. Тож не хвилюйтеся. Україна не має непокоїтися. Допомога від ЄС буде продовжуватися, вона буде потужною, як завжди", — сказав Боррель.

За його словами, міністри також зустрінуться з представниками Ізраїлю та арабських країн, щоб обговорити вирішення конфлікту на Близькому Сході на основі принципу "двох держав".

Як повідомляла раніше газета The Wall Street Journal в Європейському Союзі почнуть працювати над новим планом надання десятків мільярдів доларів військової допомоги Україні, намагаючись оновити критично важливу програму допомоги, оскільки є країни, які блокують допомогу у 50 мільярдів євро.

Що відомо про 50 мільярдів євро від ЄС для України

Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 мільярдів євро для покриття витрат на наступні 4 роки, частина з яких піде на фінансову підтримку України у 50 мільярдів євро.

3 жовтня 2023 року Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.

30 листопада 2023 року європейський комісар з питань бюджету Йоганнес Ган розповів, що ЄС узгодив пакет фіндопомоги для України на 50 мільярдів євро.

Раніше Euractiv з посиланням на джерела писало, що Європейський союз пообіцяв виділити Україні 50 мільярдів євро фінансової допомоги, незалежно від того, якими будуть остаточні умови, не пізніше березня 2024 року.

На початок