Euractiv: ЄС пообіцяв Україні надати фінансування не пізніше березня

Euractiv: ЄС пообіцяв Україні надати фінансування не пізніше березня

Euractiv: ЄС пообіцяв Україні надати фінансування не пізніше березня
Прапори України та ЄС. Фото: Anastasia Malaman / EyeEm / Getty Images

Європейський союз пообіцяв виділити Україні 50 мільярдів євро фінансової допомоги, незалежно від того, якими будуть остаточні умови, не пізніше березня 2024 року.

Про це повідомляє Euractiv з посиланням на джерела в ЄС.

Як зазначили співрозмовники видання, 1 лютого лідери держав Євросоюзу проведуть саміт, аби ще раз узгодити бюджет та ухвалити пакет допомоги Україні на чотири роки у розмірі 50 мільярдів євро.

Однак, наголошується у матеріалі, в повторного блокування рішення Угорщиною у ЄС розробили запасний план на суму до 20 мільярдів євро, використовуючи структуру боргу, яка обходить заперечення угорського прем'єра Віктора Орбана.

За даними Euractiv, попри те, що перевага все ще надається ухваленню пакета без змін, Європейський союз має декілька запасних варіантів, аби забезпечити фінансування допомоги для України цього року.

"Незалежно від остаточних модальностей, Євросоюз пообіцяв Україні надати фінансування не пізніше березня", — додало видання.

Раніше Орбан визнав, що ЄС може пустити в дію механізм виділення Україні 50 мільярдів євро фінансової допомоги без згоди Угорщини.

Угорщина заблокувала 50 мільярдів євро Україні

Угорський прем'єр наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро від ЄС.

Раніше джерела Суспільного поінформували, що лідери 26 держав-членів Європейського союзу дійшли політичної згоди стосовно надання Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро на 4 роки.

Саміт Євросоюзу, на якому мають розглянути нову чотирирічну програму на 50 мільярдів євро для України, відбудеться 1 лютого.

Що відомо про 50 мільярдів євро від ЄС для України

Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 мільярдів євро для покриття витрат на наступні 4 роки, частина з яких піде на фінансову підтримку України у 50 мільярдів євро.

3 жовтня Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.

30 листопада європейський комісар з питань бюджету Йоганнес Ган розповів, що ЄС узгодив пакет фіндопомоги для України на 50 мільярдів євро.

На початок