Миколаївські діти з інвалідністю взяли участь у проєкті "Fashion party"

Миколаївські діти з інвалідністю взяли участь у проєкті "Fashion party"

Миколаївські діти з інвалідністю взяли участь у проєкті "Fashion party"
. Суспільне Миколаїв

Всеукраїнський культурно-мистецький проєкт "Fashion party" об’єднав дизайнерів із трьох міст України: Миколаєва, Херсона та Вінниці. Для учасників – дітей з інвалідністю – створювалися індивідуальні образи, в яких потім відбувалася фотосесія та зйомки для відеоролика.

Ініціаторами Всеукраїнського культурно-мистецького проєкту "Fashion party "Ми у тренді" є ГО "Сонячні діти Херсонщини", участь беруть три міста: Вінниця, Херсон та Миколаїв.

Читайте також: "На Херсонщині пройшов перший день всеукраїнського проєкту "Ми у тренді"

Авторкою одягу, в якому діти беруть участь в акції, є дизайнерка Наталія Швець. З середини липня почалася робота над створенням образів.

Наталія говорить, що взяти участь мали 10 дітей, з інвалідністю також, але жінка вибрала 25. Для кожного одяг створювався індивідуально.

"Моя команда створила колекцію інтелектуального одягу, який розказує про відомих художників. Наші діти будуть демонструвати таких художників, як Леонардо да Вінчі та Фріда Кало. Фріда вона була такою жінкою сильною з інвалідністю, яка в кінці свого життя лежала вже, але творила далі. У Леонардо да Вінчі взагалі був синдром Аспергера", – розповіла дизайнерка одягу Наталія Швець.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Тетяна Макушева, оператор – Юрій Руденко.

Діти-моделі взяли участь у фотосесії і зйомках фінальної роботи. Це свого роду терапія різними техніками.

"Дуже радісно було бачити, як змінюються діти на очах. Fashion-терапією я це називаю, дефіле та фототерапія. Дивишся, як діти приходять на фотосесію спочатку скуті, а потім змінюються, очі палають, дитина вже позує, йому нічого не заважає, всі абсолютно здорові і абсолютно звичайні діти", – каже Наталія Швець.

У такого роду проєкті Юлія Васютинська участь бере вперше. Говорить, що відповідала і за грим учасників, і за рухи. Навчити дітей з інвалідністю танцювати виявилося нескладно.

"Коли ми танцювали з дітками (дітки інклюзії такі позитивні, легкі), це все перетворилося на гру. Це була як творча терапія для дітей, тому що кожному руху у зв’язці ми вигадували назву, це була гра", – розповіла керівниця дитячої школи шоу-бізнесу Юлія Васютинська.

Читайте також: "Ми в тренді": Вінниця долучилася до соціального проєкту"

Три міста надсилають свої роботи організаторам до Херсона. З відео буде змонтований соціальний ролик, про те, що діти з інвалідністю такі ж як і інші.

Фінансував ідею Український культурний фонд.

На початок