Фіцо приїде в України 24 січня для зустрічі зі Шмигалем. Що очікують від візиту

Фіцо приїде в України 24 січня для зустрічі зі Шмигалем. Що очікують від візиту

Фіцо приїде в України 24 січня для зустрічі зі Шмигалем. Що очікують від візиту
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Фото: AP

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зустрінеться з главою українського уряду Денисом Шмигалем у середу 24 січня в Ужгороді.

Як сказав Фіцо у програмі RTVS Sobotné dialogue, під час зустрічі зі Шмигалем він оголосить список гуманітарної допомоги Україні.

Водночас Фіцо хоче підтвердити українському прем’єру, що Україна не отримає жодної зброї зі Словаччини.

"Я йому скажу, що є речі, щодо яких у нас абсолютно різні думки. Я скажу йому, що ми поважаємо їх, коли йдеться про вступ до ЄС, але вони повинні виконати умови, а не те, що країна, яка абсолютно не відповідає жодним вимогам, приєднається до ЄС", — заявив він.

Прем'єр-міністр Словаччини додав, що також повідомить прем'єр-міністру України, що він проти вступу України в НАТО.

"Я скажу йому, що я накладу вето і заблокую це, тому що це саме основа третьої світової війни і нічого іншого", — сказав Фіцо.

Раніше очільник уряду Денис Шмигаль заявив, що найближчими тижнями планується зустріч з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо для обговорення виділення Україні 50 мільярдів євро від ЄС.

До цього прем’єр Словаччини підтримав лідера Угорщини щодо блокування 50 млрд євро для України від ЄС.

Що відомо про Фіцо та як він став прем'єром Словаччини

Лідер партії Smer-SD Роберт Фіцо переміг на дострокових парламентських виборах у Словаччині. 25 жовтня 2023 року його затвердили як нового прем'єр-міністра країни. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія Smer набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

На початок