Наступне засідання "Рамштайну" відбудеться 23 січня — Пентагон

Наступне засідання "Рамштайну" відбудеться 23 січня — Пентагон

Наступне засідання "Рамштайну" відбудеться 23 січня — Пентагон
Міністр оборони України Рустем Умєров та глава Пентагону Ллойд Остін під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Німеччині, 19 вересня 2023 року. Фото: AP

Наступне засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" відбудеться 23 січня 2024 року в онлайн-форматі.

Як повідомляє Пентагон, про це під час телефонної розмови 16 січня говорили міністр оборони США Ллойд Остін та глава Міноборони України Рустем Умєров.

"Міністр оборони США Ллойд Остін сьогодні провів телефонну розмову з міністром оборони України Рустемом Умеровим, щоб обговорити останню ситуацію на місцях та майбутнє віртуальне засідання Контактної групи з питань оборони України (UDCG) 23 січня", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Остін підтвердив, що Сполучені Штати та коаліція, яка складається з майже 50 членів і партнерів Альянсу, залишаються відданими підтримці України в її боротьбі проти російської агресії.

"Обидва лідери пообіцяли залишатися в тісному контакті", — додали у Міноборони США.

Попереднє засідання у форматі "Рамштайн" відбулося 22 листопада. Тоді зокрема була створена нова коаліція засобів ППО, де лідерами виступили Німеччина та Франція.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

У липні 2023 року відбулося засідання у форматі "Рамштайн". Тоді в фокусі були системи протиповітряної оборони, боєприпаси та броньована техніка для українських військових.

Наступне засідання пройшло 19 вересня. На ньому був вперше присутній новопризначений міністр оборони України Рустем Умєров. Опісля посадовець підбив підсумки зібрання Контактної групи.

Після цього "Рамштайн" відбувся 11 жовтня у Брюсселі. Вперше у ньому особисто брав участь президент України Володимир Зеленський.

На початок