Засідання "Рамштайну": Умєров підбив перші підсумки

Засідання "Рамштайну": Умєров підбив перші підсумки

Засідання "Рамштайну": Умєров підбив перші підсумки
Міністр оборони України Рустем Умєров. Фото: УНІАН

Міністр оборони Рустем Умєров підбив підсумки засідання Контактної групи з питань оборони України в форматі "Рамштайн", що відбулося 19 вересня.

Про це посадовець повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Домовились започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей). Головна мета — підготовка Сил оборони України майбутнього", — зазначив глава Міноборони.

За словами Умєрова, для цього МО визначило п'ять кластерів, які потребуватимуть першочергової уваги:

  • протиповітряна оборона;
  • артилерія;
  • авіація;
  • ВМС;
  • бронетехніка.

Також міністр розповів, що закликав партнерів продовжувати допомагати Україні та окреслив пріоритетні потреби. Глава МО додав, що партнери "вкотре підтвердили свої зобов'язання щодо підтримки".

"Вдячний учасникам за непохитну підтримку України. Наша армія навіть після 19 місяців запеклих боїв залишається високомотивованою, і український народ не має наміру здаватися", — підсумував Умєров.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

Попереднє засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" відбулося 18 липня. Тоді у фокусі були системи протиповітряної оборони, боєприпаси та броньована техніка для українських військових.

У червня 2023 року в Брюсселі відбулись зустріч міністрів оборони НАТО і 13 засідання у форматі "Рамштайн". Там обговорювали винищувачі для України, збройну допомогу в контрнаступі та очікування від нього, а також — нові галузі співпраці з Україною.

Контактна група з питань оборони України у форматі "Рамштайн" об'єднує близько пів сотні країн, які долучаються до виділення зброї Києву в його протидії російській агресії.
На початок