У Макарівській громаді придбали перше житло за програмою "єВідновлення"

У Макарівській громаді придбали перше житло за програмою "єВідновлення"

Програма єВідновлення: у Макарові придбали перше житло за безготівковим сертифікатом
Руйнування внаслідок бойових дій у Макарові на Київщині. Фото: УНІАН

У Макарівській громаді на Київщині відбулася перша купівля житла за сертифікатом, що був виданий за держпрограмою "єВідновлення". Новий дім придбав чоловік, чий будинок був зруйнований через російську агресію.

Про це повідомив Макарівський селищний голова Вадим Токар у своєму Telegram.

За його словами, мешканець громади мав помешкання в Калинівці. Під час повномасштабного вторгнення Росії в лютому-березні 2022 року дім чоловіка був повністю зруйнований. Тепер він, скориставшись програмою "єВідновлення", придбав частину житлового будинку в Макарові.

Вадим Токар поінформував, що нині у громаді для виплати компенсацій за повністю знищене житло сформовано 133 житлових сертифікати на загальну суму 346,4 млн. грн. "Маю надію, що Програма єВідновлення буде потужним поштовхом для відбудови та розвитку громади. Сім'ї, які втратили житло, тепер мають можливість отримати нову оселю", — зазначив Макарівський голова.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.

На початок