Данія надасть пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів

Данія надасть пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів

Данія надасть пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів
Четверте засідання спеціального Наглядового комітету під співголовуванням віцепрем'єр-міністр з відновлення — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та Міністра співробітництва та розвитку глобальної кліматичної політики Данії. Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Данія надасть Україні понад 21 мільйон доларів для відбудови Миколаєва. Затвердження пакета допомоги відбулося 12-го січня під час четвертого засідання спеціального Наглядового комітету.

Про це йдеться в повідомлення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Пакет допомоги включає такі проєкти:

 • в аграрному секторі, спрямований на розмінування сільськогосподарських угідь.
 • надання когенераційних установок.
 • реконструкція гуртожитку Миколаївського державного аграрного університету з протипожежної безпеки, що буде здійснюватися спільно з UNOPS Ukraine та All Ukraine.

"Данія є одним із наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови. Навесні 2023 року країна взяла патронат над Миколаєвом та Миколаївською областю. З того часу ми вже досягли прогресу у відбудові міста — більшість проєктів попередніх пакетів допомоги або вже завершено, або вони успішно просуваються", — сказав віцепрем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Що відомо про співпрацю Миколаєва та Данії

 • Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім 20 серпня 2022 року зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаєва і області після чисельних пошкоджень російською армією.
 • З жовтня 2022 року реалізується проєкт "МикоМрії", який створений Українсько-данським молодіжним домом та Українською академією лідерства за сприяння Управління молоді та спорту Миколаївської міської ради. У безкоштовному навчанні беруть участь миколаївці віком від 16-ти до 20 років.
 • Миколаївщина отримає кошти на відновлення комунальної інфраструктури від уряду Данії.
 • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.
 • 13 січня 2023 року до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії. Міністр у справах міжнародного розвитку Данії особисто приїхав подивитися на руйнування міста внаслідок обстрілів російськими військами.
 • У межах шефства над Миколаєвом уряд Данія облаштував індивідуальний тепловий пункт, який обладнано установкою для очищення та роздачі води.
 • Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.
 • 7 вересня 2023 року розпочав роботу Офіс відновлення Миколаївщини. Першим кроком стало створення дорожньої карти та погодження її з представниками Королівства Данії.
 • У Миколаєві навесні 2024 року відкриють Українсько-данський молодіжний хаб — простір для розвитку та втілення у життя проєктів місцевої молоді, від 14 до 35 років. Над створенням філії працює команда Українсько-данського молодіжного дому. Міністерство закордонних справ Данії виділило на проєкт 5 мільйонів данських крон.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок