Кількість загиблих внаслідок землетрусів у Японії зросла до 213

Кількість загиблих внаслідок землетрусів у Японії зросла до 213

Кількість загиблих внаслідок землетрусів у Японії зросла до 213
Наслідки землетрусу у місті Ваджіма на півострові Ното у Японії, 5 січня 2024 року. . Фото: AP

Станом на 11 січня кількість загиблих внаслідок землетрусів, що сталися у префектурі Ісікава у Японії 1 січня, зросла до 213 людей. 52 людини вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомляє Kyodo News.

Зазначається, що серед загиблих – вісім людей, які, ймовірно, загинули через погіршення стану здоров'я після землетрусу, у деяких випадках — через стрес, пов'язаний з евакуацією.

У зв'язку з цим уряд префектури Ісікава запровадив спеціальний орган для впровадження заходів щодо запобігання поширенню інфекційних захворювань в евакуаційних центрах.

За даними Kyodo News, наразі понад 25 тисяч людей залишалися в евакуаційних центрах префектури Ісікава.

Що відомо про землетруси в Японії 1 січня

1 січня у Японії сталася серія землетрусів. Перші підземні поштовхи були зафіксовані в префектурі Ісікава о 16:06 за місцевим часом. Їхня магнітуда становила 7,6 та 5,7. На тлі землетрусів оголошено загрозу цунамі заввишки до 5 м, проте її скасували.

Пізніше у префектурі Ісікава стався новий землетрус. За даними національного метеорологічного управління, магнітуда становила 4,6.

Через землетруси в Японії щорічні святкові заходи біля імператорського палацу в Токіо 1 і 2 січня скасовані.

Перші 72 години після землетрусів є особливо важливими для порятунку людей, оскільки після цього шанси на виживання значно зменшуються, кажуть експерти.

Станом на ранок 5 січня кількість загиблих від землетрусів у Японії зросла до 92, свідчать дані регіональних органів влади. Понад 460 людей отримали поранення, щонайменше 26 – у важкому стані.

На початок