Швеція внесе близько $5 млн у трастовий фонд НАТО для підтримки України

Швеція внесе близько $5 млн у трастовий фонд НАТО для підтримки України

Швеція
Прапор Швеції. Фото: pixabay

Швеція внесе у трастовий фонд Північноатлантичного альянсу близько 5 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на військову допомогу Україні. Зокрема кошти підуть на закупівлю військової техніки та навчання військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні посольство Швеції в Україні у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Уряд Швеції внесе 50 мільйонів шведських крон (близько 5 млн доларів США) до фонду допомоги НАТО Україні. Ця допомога буде спрямована на закупівлю військової техніки, медикаментів, пального, розмінування та навчання особового складу", — поінформували у диппредставництві країни.

Напередодні очільник уряду Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна відправить свої війська до Латвії. Вони увійдуть до складу сил, які очолює Канада, для стримування Росії від можливого нападу, попри те, що Швеція ще не є повноправним членом НАТО.

Раніше міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрем заявив, що Росія в осяжному майбутньому становитиме серйозну загрозу для безпеки Швеції та Європи.

Що відомо про процес вступу Швеції до НАТО

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України у 2022 році Швеція та Фінляндія висловили бажання вступити до НАТО.

28 червня 2022 року Туреччина погодилася схвалити приєднання північних країн до Альянсу. Наступного дня на саміті в Мадриді члени НАТО офіційно "запросили" їх вступити в Альянс.

Однак 23 січня 2023 року Ердоган сказав, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ у НАТО через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

До слова, Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом.

6 липня 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позитивне рішення щодо членства Швеції в НАТО цілком можливе на Вільнюському саміті.

26 вересня 2023 року президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що парламент країни зможе ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО, якщо адміністрація президента США Джо Байдена дозволить продаж винищувачів F-16 Анкарі.

26 грудня 2023 року Комітет закордонних справ парламенту Туреччини погодив заявку Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу.

На початок