Швеція відправить до Латвії війська для стримування Росії — прем'єр країни

Швеція відправить до Латвії війська для стримування Росії — прем'єр країни

Ульф Крістерссон
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Фото: АР

Очільник уряду Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна відправить свої війська до Латвії. Вони увійдуть до складу сил, які очолює Канада, для стримування Росії від можливого нападу, попри те, що Швеція ще не є повноправним членом НАТО.

Про це повідомляє "Голос Америки", посилаючись на заяву прем'єра Швеції, яку він зробив під час Національної конференції з оборони.

Зокрема Крістерссон сказав, що "не витрачатиме час на очікування остаточної ратифікації" членства його країни в НАТО, і попередив, що Росія "намагається дестабілізувати всю Європу" за допомогою погроз, дезінформації та кібератак.

"Ми та наші сусіди живемо в безпосередній тіні загарбницької війни Росії проти України. Але погрозами, дезінформацією та кібератаками Росія намагається дестабілізувати всю Європу", — сказав прем'єр Швеції.

Крістерссон також зазначив, що підтримка України з боку Швеції, Євросоюзу і США має продовжуватись.

"Продовження американської підтримки передбачає сильну підтримку Європи. Критика недостатньої залученості Америки звучить хибно, якщо ми самі не відстоюємо свій власний континент", — сказав він.

Крістерссон додав, що "Швеція має унікальний військовий потенціал – у повітрі та під водою — з розвідувальними можливостями та загартованими солдатами".

За його словами, Швеція зробить свій внесок у захист і стримування НАТО і готова надати наземні бойові підрозділи для захисту країн Балтії.

"Сьогодні я можу сказати, що уряд націлений на те, щоб Швеція брала участь зі скороченим батальйоном в очолюваних Канадою силах у Латвії", — сказав очільник шведського уряду.

Україна, за його словами, продемонструвала, що "найважливішим ресурсом країни у війні є спільна воля до захисту", тому, за його словами, 19 січня Швеція знову запроваджує цивільний обов’язок.

Міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін зі свого боку заявив, що цивільний обов’язок залучить відповідним чином підготовлених цивільних осіб до екстрених служб, зміцнюючи їхні можливості реагувати на надзвичайний стан або атаку.

Раніше міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрем заявив, що Росія в осяжному майбутньому становитиме серйозну загрозу для безпеки Швеції та Європи.

Що відомо про процес вступу Швеції до НАТО

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України у 2022 році Швеція та Фінляндія висловили бажання вступити до НАТО.

28 червня 2022 року Туреччина погодилася схвалити приєднання північних країн до Альянсу. Наступного дня на саміті в Мадриді члени НАТО офіційно "запросили" їх вступити в Альянс.

Однак 23 січня 2023 року Ердоган сказав, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ у НАТО через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

До слова, Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом.

6 липня 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позитивне рішення щодо членства Швеції в НАТО цілком можливе на Вільнюському саміті.

26 вересня 2023 року президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що парламент країни зможе ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО, якщо адміністрація президента США Джо Байдена дозволить продаж винищувачів F-16 Анкарі.

26 грудня 2023 року Комітет закордонних справ парламенту Туреччини погодив заявку Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу.

На початок