Швеція припинить допомагати Малі через позицію щодо РФ

Швеція припинить допомагати Малі через позицію щодо РФ

Малі ООН військові військова хунта
Військовослужбовці востаннє спускають прапор ООН: місія покидає Малі, 11 грудня 2023 року. Фото Serge Ouedraogo/MINUSMA via AP

Міністр з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку Швеції Йоган Форсселл поінформував, що уряд країни припиняє допомагати африканській країні Малі через її зв'язки з Росією.

Про це він заявив в інтерв'ю шведському виданню TV4.

Форсселл сказав, що військова хунта Малі підтримала Росію, крім того, африканська країна голосувала проти резолюцій ООН, які вимагають від РФ припинити військову агресію.

"Ми будемо стежити, щоб країни, з якими ми співпрацюємо, не підривали міжнародне право і не підтримували повномасштабну наступальну війну Росії проти України", — сказав посадовець.

Упродовж останніх 10 років Швеція надала Малі понад 3,5 мільярда шведських крон (більш як $237 млн) як допомогу на розвиток. Про це заявив прессекретар Йохана Форсселла для TV4 Nyheterna. Швеція не припинить надавати гуманітарну допомогу Малі — продовольство, воду та медикаменти, — доки не буде завершена допомога на розвиток.

Окрім того, міністр зауважив, що до цього моменту допомога Швеції для країн, що розвиваються, була розпорошеною, тож уряд збирається скоротити до 30 кількість держав, яким допомагатиме, адже потрібно "зосередитися на якості та результатах".

Допомога від Швеції для України

26 червня 2023 року уряд Швеції заявив про виділення нового пакета гуманітарної допомоги для України на загальну суму 380 мільйонів крон.

Парламент Швеції у серпні 2023 року проголосував за новий пакет військової допомоги Україні на 3,25 мільярда шведських крон.

У вересні стало відомо, що Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122. Тоді ж прибули українські екіпажі, які проходили навчання.

6 жовтня цього року Швеція ухвалила Україні пакет військової допомоги у 200 мільйонів доларів, що складається переважно з артбоєприпасів.

26 листопада прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про новий фінансовий пакет допомоги для України в розмірі 100 мільйонів крон на продовольчу безпеку.

11 грудня Крістерссон оголосив про новий пакет допомоги цивільним українцям узимку — на 1,4 мільярда крон (понад 130 мільйонів євро).

14 грудня шведський уряд схвалив надання Україні зимового пакета допомоги у розмірі 124 мільйонів євро.

На початок