Комітет нацбезпеки ще не ухвалив рішення щодо законопроєкту про мобілізацію — нардеп Чернєв

Комітет нацбезпеки ще не ухвалив рішення щодо законопроєкту про мобілізацію — нардеп Чернєв

Комітет нацбезпеки ще не ухвалив рішення щодо законопроєкту про мобілізацію — нардеп Чернєв
Голова постійної делегації Верховної ради в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чєрнєв. Фото: Facebook/Єгор Чєрнєв

Комітет Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки ще не ухвалив свого рішення стосовно законопроєкту про мобілізацію, запропонованого урядом.

Про це Суспільному повідомив заступник голови комітету Єгор Чернєв.

"У нашому комітеті поки рішення не винесено, тому що ми чекаємо на додаткову інформацію від Міністерства оборони. Є питання до деяких інших профільних міністерств, яких це стосується, зокрема, МЗС стосовно тих, хто за кордоном перебуває. Я сподіваюся, що завтра-післязавтра рішення нашого профільного комітету буде і далі вже будемо дивитися, як буде голосувати зала", — розповів нардеп.

Парламентар зазначив, що є "дуже багато питань — від фінансування, де брати гроші на додаткову мобілізацію, до питань щодо військовозобов'язаних за кордоном".

"Є деякі думки в нашому комітеті й щодо термінів демобілізації, все-таки вони мають відрізнятися для тих, хто був на нулі весь час, та для тих, хто був у тилу. Але це поки обговорення, а не якісь позиції. Фінальні пізніше, сподіваюся на те, що ми обговорили з Міноборони та те, що вони сказали, що виправлять. Ми чекаємо на доопрацьований текст", — підкреслив Чернєв.

Нардеп пояснив, що є три варіанти, як бути:

  • перший — рекомендувати прийняти в першому читанні з пропозиціями комітету, тими, що обговорили за останні декілька днів — з тими змінами, які мають бути внесені в законопроєкт до другого читання;
  • другий — на основі цього законопроєкту, а також альтернативних законопроєктів зробити комітетський;
  • третій — відправити на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи, тобто Кабінету міністрів і МО.

"Я думаю, рішення завтра або післязавтра буде. Законопроєкт дуже великий і там багато пунктів, які мають бути змінені. Моя позиція в тому, що він має бути збалансований", — додав парламентар.

Раніше уряд вніс до парламенту законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

24 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров заявив, що найближчими днями у Верховній раді буде зареєстрований законопроєкт щодо мобілізації та служби у Силах оборони загалом.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.

На початок