Негода на Миколаївщині: чи готова область до ожеледиці й снігопаду

Негода на Миколаївщині: чи готова область до ожеледиці й снігопаду

На території Миколаївської області через вихід південного циклону, з 7 до 9 січня, очікують погіршення погодних умов. Задля оперативного реагування на можливі наслідки негоди 5 січня відбулось засідання Ради оборони Миколаївської області та регіонального штабу щодо забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури.

Про це повідомили в Миколаївській обласній військовій адміністрації.

"За прогнозами синоптиків, у період із 7 до 9 січня на території України очікується різке погіршення погодних умов у вигляді значних опадів, ожеледиці та налипання мокрого снігу", — повідомили синоптики.

Під час засідання Віталій Кім надав присутнім доручення щодо підготовки до можливого погіршення погодних умов, а у разі підтвердження прогнозу — оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

"Комунальники, енергетики, правоохоронці та всі представники екстрених служб повинні стовідсотково бути готовими до можливих ускладнень у своїй роботі. Окрім того, аби максимально знизити імовірність настання критичних ситуацій чи випадків, ми повинні працювати у посиленому режимі", — зазначив Віталій Кім.

Очільник ОВА зазначив щодо підготовки усіх Пунктів Незламності до роботи в цілодобовому режимі, а також підготуватись до забезпечення роботи закладів охорони здоров’я та критичної інфраструктури на випадок відсутності електроенергії, вододопостачання та тепла.

Станом на 5 січня 2024 року в Миколаївській області розгорнуто 402 "Пункти Незламності", які готові виконувати свої функції:

  • у Первомайському районі — 85;
  • у Миколаївському районі — 90, в тому числі в Миколаєві — 25;
  • у Вознесенському районі — 87;
  • у Баштанському районі — 72;
  • силами та засобами ГУ ДСНС в Миколаївській області — 43;
  • силами та засобами ГУ Національної поліції в Миколаївській області — 24;
  • силами та засобами АТ "Укрзалізниця" — 1.
"Усі "Пункти Незламності" забезпечені генераторами та паливно-мастильними матеріалами, харчуванням та водою", — йдеться у повідомленні.

Знайти найближчий "Пункт Незламності" можна на карті у додатку "Дія".

Для того, щоб подивитися карту, потрібно:

  • зайти у додаток;
  • у стрічці натиснути — "Незламність — Мапа Пунктів Незламності";
  • обрати свою область та завантажити карту (після цього вона буде доступною для використання в офлайн-режимі).

За словами Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, міські служби готові оперативно реагувати на негоду.

"Цілодобове чергування аварійних бригад організовано.Техніка та піщано-сольова суміш для обробки доріг готова", — зазначив міський голова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок