На Місяць уперше після місії "Аполлон" вирушить посадковий апарат

На Місяць уперше після місії "Аполлон" вирушить посадковий апарат

місяць місія космос nasa
Місяць. Ілюстративне фото. Фото: Getty Images

Комерційна місія Peregrine має на меті доставити на Місяць наукове обладнання NASA. Це буде перше приземлення на супутник за понад пів століття.

Про це пише The Guardian.

У понеділок, 8 січня, місія Peregrine One (з англ. — "Сапсан Один", названа на честь найшвидшої тварини на Землі, вилетить у небо з мису Канаверал у Флориді. Американський посадковий модуль має опуститися на Місяць, чого не було понад 50 років після завершення проєкту "Аполлон".

Peregrine — це перша місія, яка летить в межах ініціативи NASA з комерційного обслуговування місячного корисного навантаження (CLPS) — нової схеми, за якою космічне агентство платить приватним компаніям за доставлення наукового обладнання на супутник Землі.

Peregrine несе п'ять корисних навантажень NAsa та 15 інших. Один з них, марсохід завбільшки як коробка з-під взуття, має стати першим роботом США, який здійснить політ на Місяць.

Цю місію вважають ризикованою. Жодна приватна компанія ніколи не досягала м'якої посадки на Місяць чи будь-яке інше небесне тіло. Це складне завдання, тож нема гарантій, що вона пройде успішно, сказав Кріс Калберт, керівник програми CLPS в Космічному центрі імені Джонсона NASA.

Ще одна місія NASA з повернення на Місяць

У листопаді 2022 року космічний апарат Orion, який американське космічне агентство NASA 16 листопада відправило на Місяць в рамках місії Artemis I, облетів Місяць і наблизився до нього на відстань 128 км. Таке змогли здійснити вперше за 50 років після програми "Аполлона".

Місію планували розпочати ще 29 серпня. Через несправність одного з двигунів запуск місячної місії перенесли. 3 вересня 2022 року NASA знову відклало запуск місячної місії Artemis I. Кінцевою метою місії є повернення людини на земний супутник.

На початок