Поповнення БРІКС: які країни увійшли в міждержавну групу з 1 січня

Поповнення БРІКС: які країни увійшли в міждержавну групу з 1 січня

БРІКС Рамафоса ПАР саміт 2023
Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса під час пленарного засідання саміту БРІКС 2023 року в Йоганнесбурзі, ПАР, 23 серпня 2023 року. Фото: Alet Pretorius/Pool Photo via AP.

Із 1 січня новими членами міждержавного об'єднання БРІКС стали п'ять країн: Саудівська Аравія, Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет.

Про це пишуть Bloomberg, BBC та Africanews.

Поки не відомо, яку назву матиме оновлена група країн. Вважається, що БРІКС+.

Деякі експерти вважають, що Росія використовує цю групу як частину своєї війни проти Заходу.

"БРІКС допомагає їй подолати ембарго, запроваджене після вторгнення в Україну", — каже Креон Батлер з лондонського аналітичного центру Chatham House. Батлер також вважає, що членство Ірану в БРІКС посилить антизахідний характер групи.

Російська Федерація цього року головуватиме в об'єднанні. Представники нових країн-членів БРІКС офіційно зустрінуться 30 січня в Москві.

24 серпня президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив під час саміту БРІКС, що п'ять країн-учасниць досягли згоди і вирішили прийняти до блоку Аргентину, Єгипет, Ефіопію, Іран, Саудівську Аравію та Арабські Емірати.

Також запрошували Аргентину, але її новий президент Хав'єр Мілей офіційно відхилив запрошення.

Що відомо про саміт БРІКС-2023

У липні ПАР заявила, що не планує переносити проведення саміту БРІКС у Китай через ордер на арешт Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом. ПАР, як країна-підписант Римського статуту, має заарештувати Путіна, якщо той візьме участь у переговорах між лідерами БРІКС в зв'язку з ордером на арешт через депортацію українських дітей у РФ.

27 червня міністерка міжнародних відносин ПАР Наледі Пандор заявила, що Путін досі не відповів на запрошення, надіслане до того, як МКС висунув йому звинувачення 18 березня. За її словами, глава Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва планують бути присутніми на саміті БРІКС.

12 квітня повідомлялось, що влада Південно-Африканської Республіки виступає за те, щоб Путін приїхав на саміт БРІКС у серпні попри виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт.

Що відомо про БРІКС

БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше, у 2010-му.

Розширене об'єднання БРІКС має загальне населення близько 3,5 мільярдів людей (це близько 45% населення світу), а сукупна економіка його становить понад 28,5 трильйонів доларів США, або близько 28% світової економіки.

На початок