23 вересня на сайті поліції Львівської області опублікували інформацію про загибель трьох військових на Яворівському полігоні.
Як повідомив Суспільному працівник пресслужби поліції Львівщини Юрій Голуб, ця інформація є фейком і поліція з’ясовує, хто опублікував повідомлення на сайті.
Неправдиве повідомлення опублікували на сайті поліції об 11:45. У повідомленні йшлося про загибель трьох військових на Яворівському полігоні. Зараз там тривають міжнародні військові навчання Rapid Trident-2020.

У поліції Львівської області спростували інформацію про загибель трьох військових ЗСУ
Зараз сайт поліції Львівської області не працює.

У поліції Львівської області спростували інформацію про загибель трьох військових ЗСУ
Станом на 16:00 сайт поліції Львівщини не працює, коли відновлять роботу у пресслужбі відомства не повідомляють.
Редакції Суспільного з інших областей України повідомляють, що у деяких регіонах сайти поліції також не працюють. У декого також зафіксовані фейкові новини.
Що відомо
- 23 вересня на низці сайтів регіональних представництв Національної поліції почалися збої — вони або не працюють, або на них розміщуються фейкові новини. У Нацполіції заявили про незаконне втручання в роботу вебресурсів.
- Фахівці з кібербезпеки спеціалізованого порталу CyberNews зламали 28 тисяч принтерів у всьому світі та надрукували на них інструкцію із захисту від хакерських атак.
- 8 серпня офіс омбудсмена виявив telegram-бот, який поширював персональні дані майже 7 тисяч військовослужбовців.
- 26 липня у РНБО заявили про витік даних з сервісу Cloudflare, який "несе загрозу для безпеки державних та приватних ресурсів". В СБУ заявили, що загрози роботі електронних ресурсів органів державної влади та об’єктів критичної інфраструктури через витік бази даних клієнтів компанії Cloudflare Inc. немає.
- Серед оприлюднених адрес було 45 записів з доменом "gov.ua" та понад 6,5 тисяч із доменом "ua", у тому числі ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури.
- Відповідний перелік із майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS та ряду інших кібератак, фахівці з кібербезпеки РНБО виявили у DarkNet.
- На початку червня 2020 року фахівці РНБО зафіксували на території України новий тип DDoS-атаки, що використовується для блокування мереж провайдерів зв’язку.
- СБУ заявила, що протягом 2019 року нейтралізувала понад 480 кіберінцидентів та кібератак на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури.
- У грудні 2019 року секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Україна у листопаді мала справу з 11 хакерськими атаками.