РНБО: виявлено витік даних, який загрожує кібератаками на державні сайти

РНБО: виявлено витік даних, який загрожує кібератаками на державні сайти

РНБО: виявлено витік даних, який загрожує кібератаками на державні сайти
Фото: AP

У РНБО заявили про витік даних з сервісу Cloudflare, який "несе загрозу для безпеки державних та приватних ресурсів". Про це повідомляє пресслужба РНБО.

За цими даними, фахівці з кібербезпеки РНБО виявили в DarkNet опублікований перелік з майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS та ряду інших кібератак. У РНБО зауважують, що Cloudflare надає мережеві послуги із приховування справжніх ІР-адрес для пом’якшення DDoS-атак, роботи служб безпеки в інтернеті та сервісів сервера розподілених доменних імен.

"Опублікований перелік містить реальні ІР-адреси сайтів, що створює загрози спрямованих на них атак. Зокрема серед таких адрес 45 записів з доменом "gov.ua" та більше 6,5 тисяч з доменом "ua", зокрема, ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури", – вказано у повідомленні.

Вказано, що інформація стосовно частини українських ресурсів є застарілою. Однак, інша частина залишається актуальною. У РНБО кажуть, що повідомили про загрозу основним суб’єктам кібербезпеки.

"Власникам скомпрометованих ресурсів рекомендується, за можливості, оперативно змінити ІР-адреси розміщення веб-ресурсів та посилити моніторинг кібератак на вказані ресурси", – повідомили у РНБО.

Що відомо

  • На початку червня 2020 року фахівці РНБО зафіксували на території України новий тип DDoS-атаки, що використовується для блокування мереж провайдерів зв’язку.
  • СБУ заявила, що протягом 2019 року нейтралізувала понад 480 кіберінцидентів та кібератак на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури.
  • У грудні 2019 року секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Україна у листопаді мала справу з 11 хакерськими атаками.
На початок