Екологи заявляють, що протягом найближчих 10 років природні зони в Україні зсунуться з півдня на північ на 150-200 кілометрів.
"За прогнозами кліматологів і вчених природні зони в Україні зсунуться з півдня на північ уже в найближчі 10 років, на 150-200 км. Ми відчуємо зовсім інші природні умови і клімат. З'явиться велика кількість природних явищ, до яких ми фактично не готові. Зміни клімату не пожаліють нікого", — повідомила екоактивістка, президентка Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок під час пресконференції в "Укрінформі".
Читайте також: "Небезпека зміни клімату та 12 способів допомогти планеті вже сьогодні"
За її словами, паралельно з дискусіями, чи можливо зупинити зміни клімату, Україна повинна готуватися до адаптації до цих змін. Крім того, такі явища як пилова буря, яка накрила Київ у квітні поточного року, як і багато інших аномальних явищ, які спостерігаються в Україні в останні роки, повторюватимуться.
"Згадайте, в середині квітня, коли Київ накрила пилова буря. Ці бурі будуть повторюватися. А сніжні зими, до яких ми звикли, навряд чи повернуться в наші широти. Одночасно, наклалася проблема масштабних лісових пожеж, дефіцит питної води", — підкреслила Циганок.
Читайте також: "Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату"
Водночас, за словами експертки, в Україні є наукові розробки, які дозволяють істотно поліпшити умови життя при кліматі, що змінюється.
"В Україні є науковий потенціал, який здатний, спираючись на наукові розробки, запропонувати низку дуже простих, але дуже необхідних заходів і дій. Можна істотно поліпшити умови проживання і здоров'я населення, привівши в порядок містобудівну та землевпорядну діяльність, заборонивши дике розорювання прибережних зон, висадивши в правильному науковому порядку лісозахисні смуги. Необхідно, щоб на це звернули увагу керівники ОТГ. Тим більше, це суттєво покращить не лише екологічну складову територій, а й економічну", — підкреслила Циганок.
Що відомо
- Кілька мільйонів найбагатших людей планети спричиняють удвічі більше викидів вуглецю в атмосферу, ніж решта населення планети.
- Глобальна кліматична криза та збройні конфлікти можуть спричинити масову міграцію, у результаті якої до 2050 році переселенцями можуть стати 1,2 мільярда людей.
- У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців.