Шість країн ЄС ще не доєднались до декларації G7 про підтримку України — Сибіга

Шість країн ЄС ще не доєднались до декларації G7 про підтримку України — Сибіга

Шість країн ЄС ще не доєднались до декларації G7 про підтримку України — Сибіга
Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, фото: Facebook Andrij Sybiha

Станом на зараз шість з двадцяти семи країн Європейського Союзу ще не доєдналися до спільної декларації G7 щодо гарантій безпеки для України.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України Андрій Сибіга в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Він уточнив, що йдеться про Австрію, Хорватію, Польщу, Угорщину, Словаччину та Мальту. За словами Сибіги, зараз Україна активно працює з цими партнерами, аби і ці країни підписали декларацію.

Водночас заступник керівника ОПУ зауважив, що 31 держава вже приєдналась до декларації G7, з них — 10 держав в перший день, ще 20 держав — у перший місяць.

"Зараз розпочато двосторонні переговори з усіма цими державами, а з деякими уже проведено і по два раунди переговорів і навіть уже вийшли на проєкти конкретних документів. Ще 15 держав висловили намір щодо започаткування консультацій з Україною стосовно укладення цих двосторонніх договорів", — додав Сибіга.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Текст спільної Декларації країн G7 опубліковано на сайті президента України. Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня премʼєр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.

На початок