Російські війська просунулися в районі Авдіївки та Бахмута на Донеччині — ISW

Російські війська просунулися в районі Авдіївки та Бахмута на Донеччині — ISW

Українські військові поблизу Авдіївки
Українські військові поблизу Авдіївки, Донеччина, 4 грудня 2023 року. Фото: Marek M. Berezowski/Anadolu/Getty Images

Нещодавно російські війська підтвердили наступ під Авдіївкою. Геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися на північний захід від Красногорівки на північно-західному фланзі Авдіївки.

Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Російські джерела стверджували, що їх сили просунулися в районі Степового і просунулися до 200 метрів у напрямку Новокалинового (на північний захід від Авдіївки). Проте ISW не знайшло візуального підтвердження цих російських заяв.

Українські та російські джерела стверджують, що російські війська атакували на північний захід, схід, південний схід і південний захід від Авдіївки поблизу Сіверного, Первомайського, Водяного та Невельського та поблизу Авдіївського коксохімічного заводу.

Аналітики зазначають, що на авдіївському напрямку діють підрозділи 9-ї окремої мотострілецької бригади (так званий 1-й армійський корпус "ДНР"). Речник української бригади, яка діє на Авдіївському напрямку, заявив, що поблизу Авдіївки є простір для маневру, на відміну від Запорізького напрямку, де є лише вузькі розміновані коридори через мінні поля, і що російські війська продовжують хвилі як піхотного, так і механізованого штурму.

У звіті експерти пишуть, що росіяни підтвердили просування на північний захід від Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 грудня, показують, що російські війська досягли незначного успіху на схід від Ямполівки.

Війська РФ також підтвердили наступ під Бахмутом. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 грудня, показують, що російські війська просувалися вздовж ділянки залізничної колії на схід від Кліщіївки.

Що відомо про ситуацію в Авдіївці

Російська армія почала масштабний наступ на Авдіївку з початку жовтня, намагаючись оточити та захопити місто. Громаду постійно обстрілюють, у місті, за даними очільника міської військової адміністрації Віталія Барбаша на 19 грудня, лишається 1223 людини. 4 грудня влада остаточно з'ясувала, що 12-річний хлопець, якого шукали впродовж кількох місяців, виїхав з міста, виїхав із батьками з міста.

9 грудня 12 людей, які переховувалися в укритті Авдіївського коксохімічного заводу, вдалося евакуювати з міста.

Їжу в місто продовжують завозити, з Авдіївки продовжується евакуація. Людей намагаються вивозити з міста щодня, проте дорога з міста під обстрілами, тож бувають дні, коли евакуацію скасовують.

В місті не працює централізоване опалення та водопостачання, люди набирають воду у свердловинах та опалюють осели буржуйками, та російські військові, за словами Барабаша, прицільно атакують будинки, з яких видно дим, або місця, куди люди приходять по воду.

В місті з літа 2022 року не ховають людей, відколи армія РФ почала обстрілювати усі кладовища. Якщо є можливість, тіла вивозять, раніше в Очеретинську громаду, зараз далі. Іноді люди ховають своїх сусідів самотужки в приватному секторі.

На початок