Цифра року: понад 1,2 тисячі вибухонебезпечних предметів знищили рятувальники Дніпропетровщини у 2023 році

Цифра року: понад 1,2 тисячі вибухонебезпечних предметів знищили рятувальники Дніпропетровщини у 2023 році

Цифра року: понад 1,2 тисячі вибухонебезпечних предметів знищили рятувальники Дніпропетровщини у 2023 році
Фото: Суспільне Дніпро

Після початку повномасштабного вторгнення Дніпропетровщина постійно зазнає обстрілів з боку РФ. Через це частина території області забруднена вибухонебезпечними предметами. Найбільш замінованими, за даними ДСНС, цьогоріч були Криворізький та Синельниківський райони.

Статистика розмінування Дніпропетровщини за 2023 рік – у матеріалі Суспільного.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, станом на 20 грудня, від початку 2023 року сапери очистили більше ніж 27,4 кілометра квадратних. Було знешкоджено 1262 вибухонебезпечних предмети. Найчастіше знищувались артилерійські снаряди, мінометні міни, гранати, касетні елементи та бойові частини ракет і безпілотників.

Найменшу площу розмінування було зафіксовано у лютому – 0,0017 кв. км, на яких знайшли та знешкодили 33 небезпечних предмети.

Найактивніше розмінування території відбувалося у березні та квітні. Так, у березні розмінували понад 16,9 кілометра квадратних, знешкодивши 82 небезпечних предмети. У квітні сапери очистили більше ніж 9,5 кв. км, знищили 71 вибухонебезпечний предмет.

У травні вибухотехніки обстежили близько 0,07 кв. км та знищили 70 небезпечних предметів. У червні перевірили понад 0,26 кв. км, та знешкодили 157 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Найбільше небезпечних предметів знешкодили у серпні – 359 одиниць, та у липні — 201.

З вересня по грудень сапери перевірили більше ніж 4,6 кв. км території та знищили 157 вибухонебезпечних предметів.

Наразі на території області відсутні заміновані ділянки, повідомили в ДСНС. У разі завершення бойових дій у 2024 році, заплановано проведення нетехнічного обстеження територій, які підпадали під обстріли протягом 2022-2023 років, а саме:

  • Апостолівської та Зеленодольської міських громад Криворізького району;
  • Великомихайлівської та Покровської селищних громад Синельниківського району;
  • Нікопольської та Марганецької міських громад, Мирівської та Червоногригорівської селищних громад Нікопольського району.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

Про допомогу в розмінуванні заявили зокрема Норвегія, Хорватія та Сполучене Королівство.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок