ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо ексголови Верховного суду Князєва

ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо ексголови Верховного суду Князєва

Князєв
Всеволод Князєв. Фото: Віктор Ковальчук /УНІАН

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя України сьогодні, 20 грудня, відкрила дисциплінарне провадження щодо колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва. Доповідачем у цій справі визначено Сергія Бурлакова.

Про це повідомляє Фундація DEJURE.

"Ще 16 червня наша юристка Марта Береза звернулася до Вищої ради правосуддя зі скаргою на Князєва. Підставою для скарги були факти, виявлені в межах кримінального провадження, які свідчать про вчинення Князєвим істотного дисциплінарного проступку", — йдеться у повідомленні.

В організації нагадали, що на той момент ще чинного голову Верховного суду разом зі спільниками викрили на ймовірному хабарі у 2,7 млн доларів.

"Очевидно, що це призвело до підриву авторитету та довіри до судової влади (особливо, якщо врахувати те, що Князєв був головою найвищої судової інстанції, що формує практику та є стандартом для усіх судів України)", — зазначили у Фундації DEJURE.

В організації підкреслили, що попереду розгляд скарги, у результаті якої ексголову Верховного суду Князєва можуть звільнити з посади судді.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня 2023 року НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного Суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника Верховного суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

31 травня адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави.

11 липня ВАКС залишив Всеволода Князєва під вартою із правом внесення застави у 75 мільйонів гривень.

2 листопада 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила колишнього голову Верховного суду Всеволода Князева під вартою до 9 грудня.

На початок