Ізраїльські військові знайшли "підземний автобан" ХАМАСу в Секторі Гази

Ізраїльські військові знайшли "підземний автобан" ХАМАСу в Секторі Гази

Ізраїльські військові знайшли "підземний автобан" ХАМАСу в Секторі Гази
Ізраїльські військові. Фото: Міноборони Ізраїлю

Армія оборони Ізраїлю у неділю, 17 грудня, виявила найбільший за всю історію тунель ХАМАСу на півночі Сектору Гази. Тунель, за даними ЦАХАЛу, дозволяв ХАМАСу рухатися автомобілями, а всередині знайшли багато зброї, що належить угрупованню.

Про це повідомляє видання The Times of Israel.

Тунель, виявлений Армією оборони Ізраїлю, має завдовжки приблизно чотири кілометри. При цьому у деяких місцях він опускається приблизно на 50 метрів під землю. Тунель є досить широким, щоб через нього могли проїхати транспортні засоби.

Повідомляється, що тунель не проходить на територію Ізраїлю.

Одну з шахт знайшли за 400 метрів від перехідного пункту Ерез між Сектором Гази й Ізраїлем, який до нападу ХАМАСу 7 жовтня полегшував пересування палестинського цивільного населення в Ізраїль на роботу і за медичною допомогою.

За даними ЦАХАЛу, тунель також має декілька водопровідних, електричних та комунікаційних ліній. У деяких частинах тунелю ізраїльські військові знайшли противибухові двері, які мали запобігти проникненню ізраїльських військ.

ЦАХАЛ заявив, що за останні кілька тижнів елітний підрозділ бойових інженерних військ "Яхалом" і Північна бригада дивізії Гази використовували "передові розвідувальні і технологічні засоби", щоб виявити "стратегічну" мережу тунелів, просканувати її і очистити від будь-яких потенційних загроз.

Видання The Times of Israel ознайомилось із картою, яка показує маршрут тунелю і не дозволена до публікації.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС захопив понад заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

На початок