Перейти до основного змісту
Ізраїль почав закачувати морську воду в тунелі ХАМАСу — WSJ

Ізраїль почав закачувати морську воду в тунелі ХАМАСу — WSJ

ЗМІ
Ізраїль ХАМАС підземні тунелі військові
Ізраїльські військові під час наземної операції в Секторі Гази, 2 листопада 2023 року. Ізраїльські військові під час наземної операції в Секторі Гази, 2 листопада 2023 року. Фото: Сили оборони Ізраїлю через AP

Армія оборони Ізраїлю почала закачувати морську воду в систему підземних тунелів ХАМАСу в Секторі Гази. Це один зі способів, щоби знищити підземні схованки бойовиків, але це може зашкодити ґрунтам.

Про це написали повідомили у The Wall Street Journal.

У звіті ідеться, що ЦАХАЛ встановив п’ять великих водяних помп поблизу табору біженців Шаті в місті Газа. Туди закачують тисячі кубометрів води на годину.

WSJ повідомило, посилаючись на офіційних осіб США, поінформованих про дії Ізраїлю, що операція перебуває на ранній стадії: ще дорозслідується, наскільки корисною буде така тактика.

Інші методи боротьби з тунелями ХАМАСу: авіаудари, використання рідкої вибухівки та скерування в підземну мережу собак, дронів і роботів.

Військові ЦАХАЛу відмовилися коментувати подробиці своїх операцій зі знищення інфраструктури тунелю.

Експерти з охорони довкілля попереджають, що цей крок може мати довгострокові наслідки для ґрунтових вод. Може пошкодитися водоносний горизонт і ґрунт Гази, якщо морська вода та небезпечні речовини з підземних тунелів туди потраплять. Також можливе зрушення фундаментів будівель.

Як на рішення Ізраїлю відреагували в США

Президент Сполучених Штатів Джо Байден під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським відповів на запитання журналістів щодо затоплення тунелів: "Є твердження, що в жодному з цих тунелів [немає] заручників, але я не знаю цього достеменно".

Згідно з матеріалом WSJ, в адміністрації Байдена думки про затоплення були неоднозначними: деякі чиновники висловлювали занепокоєння, тоді як інші сказали, що вони підтримують наміри Ізраїлю.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.

Топ дня
Вибір редакції
На початок