Перейти до основного змісту
Ізраїль заявив про випадкове вбивство трьох заручників

Ізраїль заявив про випадкове вбивство трьох заручників

Речник ЦАХАЛу: вбили трьох ізраїльтян
Речник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі. Getty Images

Ізраїльські військові заявили, що 15 грудня випадково вбили трьох ізраїльтян, яких взяли у заручники під час боїв на півночі Сектора Гази. Спочатку їх ідентифікували як загрозу, але після експертизи визнали свою помилку.

Про це пише The Israel Times, цитуючи речника ЦАХАЛу Даніеля Хагарі.

Адмірал зазначив, що ЦАХАЛ несе повну відповідальність за "трагічний інцидент". Він назвав імена загиблих: Йотам Хаїм, Самар Талалка та Алон Лулу Шамріз.

Ізраїль заявив про випадкове вбивство трьох заручників
Мама заручника Йотама Хаїма з плакатом сина (ліворуч) та мати заручника Альмога Меїра з його портретом (справа) під час брифінгу в посольстві Ізраїлю у Лондоні 15 грудня, 2023 року. Фото: AP Photo/Kin Cheung

Речник ізраїльської армії розповів, що трьом хлопцям або вдалося втекти із полону ХАМАСу, або ж бойовики покинули їх під час інтенсивних перестрілок на півночі Гази. Хагарі каже, що ЦАХАЛ негайно почав розслідувати інцидент.

"Це трагічна подія, яка сталася в зоні бойових дій, де війська стикалися з багатьма терористами останніми днями і сьогодні, і вели важкі бої", — сказав він.

За його словами, ЦАХАЛ все ще працює над збором фактів і з'ясуванням подробиць інциденту, але тим часом нові протоколи ідентифікації заручників були передані сухопутним силам, щоб зробити все, щоб запобігти ще одній подібній трагічній події.

"ЦАХАЛ висловлює глибоку скорботу через катастрофу та розділяє горе сімей. Нехай буде благословенна їхня пам’ять", – додає Хагарі.

Раніше Ізраїль оголосив загиблими 19 людей, які перебували у полоні бойовиків ХАМАСу у Секторі Гази.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між минулими п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, ще 10 мали бути звільнені 29 листопада. В рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль мав звільнити 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

Крім того, у ніч на 1 грудня бойовики палестинського руху ХАМАС звільнили з полону вісьмох заручників з Ізраїлю. Спочатку випустили пару – 21-річну жінку та 40-річного чоловіка. А потім, за кілька годин, ХАМАС передав Червоному Хресту ще 6 ізраїльтян.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС захопив понад заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

Топ дня
Вибір редакції
На початок