Україна разом із міжнародними партнерами готує "матрицю реформ" — Шмигаль

Україна разом із міжнародними партнерами готує "матрицю реформ" — Шмигаль

Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття регулярного міністерського засідання ОЕСР . Фото: Telegram/Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін спільно з міжнародними партнерами готує вичерпні аналітичні дані щодо всіх реформаторських зобов’язань, які взяла на себе Україна.

Про це він сказав під час відкриття регулярного міністерського засідання Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР): Тиждень Євразії 2023.

"Попри повномасштабну агресію Росії, відданість України реформам і національній трансформації залишається непохитною. Наразі спільно з партнерами готуємо матрицю реформ — вичерпні аналітичні дані щодо всіх реформаторських зобов’язань, які взяла на себе Україна. Це чітка дорожня карта, яка включає ключові реформи українського уряду, а також рекомендації та пропозиції від наших міжнародних партнерів", — сказав Шмигаль.

За його словами, зокрема йдеться про так звані "структурні маяки" від Міжнародного валютного фонду (МВФ), рекомендації Європейської комісії, напрацювання зі Світовим банком і ОЕСР та план реформ в рамках 4-річної ініціативи ЄС Ukraine Facility, який зараз напрацьовується.

Шмигаль пояснив, що матриця реформ охопить усі сфери: від економіки та цифровізації до верховенства права та освітньої реформи.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок