Перейти до основного змісту
Евакуація українців із Сектору Гази завершена — ГУР МО

Евакуація українців із Сектору Гази завершена — ГУР МО

КПП Рафах
Люди проходять, щоб потрапити на прикордонний контрольно-пропускний пункт Рафах до Єгипту на півдні Сектору Гази, 1 листопада 2023 року. Фото: Mohammed ABED/AFP via Getty Images.

Евакуація із Сектору Гази завершена. Від початку операції із зони конфлікту вдалось вивезти 315 людей: 304 українців, двох палестинців та дев'ятьох громадян Молдови.

Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України (ГУР МО).

"Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує ― операція з порятунку наших громадян із сектору Гази успішно завершена", — йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що здійснена ГУР МО та Міністерством закордонних справ України за дорученням президента України евакуаційна місія відбувалась у декілька етапів.

"У підсумку із небезпечної зони вдалось вивезти 315 людей:  304 українці, 2 палестинці, 9 громадян Молдови", — розповіли у ГУР МО.

У відомстві також повідомили, що серед врятованих із Сектору Гази ― двоє людей з пораненнями, онкохвора, вагітна, а також двоє громадян, які координували українських воєнних розвідників безпосередньо у зоні конфлікту.

Що відомо про евакуацію українців з Гази

8 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що перша група з 43 громадян України була успішно евакуйована із Сектору Гази.

До Кишинева 11 листопада прибули 155 людей, яких евакуювали із Сектору Гази. Серед них — 145 українців, 9 громадян Молдови та 1 палестинець.

24 листопада речник МЗС Олег Ніколенко поінформував, що протягом доби із Сектору Гази до Єгипту вивели 8 українських громадян.

8 грудня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна евакуювала з Сектора Гази ще 40 українців.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

Топ дня
Вибір редакції
На початок