У Силах оборони України служать майже 400 угорців — Шандор

У Силах оборони України служать майже 400 угорців — Шандор

Федір Шандор
Федір Шандор. Фото: Леонтій Николишин/Суспільне Ужгород

У лавах Збройних силах України нині служать до чотирьохсот угорців, 32 військовослужбовці угорської національності загинули на фронті.

Про це повідомив військовослужбовець, професор Федір Шандор під час пресконференції в "Ми різні, ми рівні, ми єдині" – як національні меншини (спільноти) та корінні народи України протистоять російській агресії".

"Наразі в Збройних силах України служать 394 угорці у складі 12 бригад. 32 загинули", — розповів Шандор.

Він зазначив, що представники угорської громади, як і всі громадяни України, нині борються за європейські цінності разом з усіма.

"Ми також відчуваємо підтримку угорського народу — громадських організацій, міських голів конкретних міст, починаючи від столиці Будапешта й закінчуючи прикордонною Загоню. Це понад 104 мільйони гривень допомоги, яку зібрали для військових ЗСУ угорці", — сказав Шандор.

За його словами, зараз на фронт передають від угорців дрони, тепловізори, оптичні приціли та прилади нічного бачення, професійні рятувальні жилети, фліски, одяг, теплі шкарпетки. Ця допомога від угорців адресована морським піхотинцям на Херсонщину.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.

На початок